.

.

NA 1tb Пренослив SSD, Пренослив Надворешен Погон Со Цврста Состојба, Тип-C PS4/PS4 Pro/Mac Компатибилен, USB 3.1 до 540MB/s, Ata Lock и aes 256-битна Хардверска Енкрипција

NA 1tb Пренослив SSD, Пренослив Надворешен Погон Со Цврста Состојба, Тип-C PS4/PS4 Pro/Mac Компатибилен, USB 3.1 до 540MB/s, Ata Lock и aes

DEN 1599.84

Пристапност
Залиха

1tb Голем Капацитет : 1tb голем капацитет ви овозможува да складирате големи податоци како што се фотографии и видеа без да се грижите дали ќе останете без капацитет и проблеми со бавно стартување што може да складира приближно 160000 фотографии (пресметани на 5-7 MB по лист) и 40.000 фотографии (пресметани на 24 MB по лист). 4,9 Пати Побрзо од Хард Дискот : USB 3,1 Gen2, може да се пофали со максимална брзина на пренос од 10 Gbps и максимална брзина на читање од 540 MB/s за да се постигне стапка на пренос од околу 4,9 пати побрзо од надворешен хард диск, намалување на времето НА вчитување на PS4 игри и пренесување податоци со голем капацитет дома без стрес. 1gb датотеките може да се пренесат за помалку од 3 секунди. USB-C : покрај USB a До C кабел, овој уред доаѓа со USB C До C кабел, така што можете да го користите веднаш без да мора да купувате кабел од конвенционални уреди опремени СО USB порта До Површина или Mac Book со USB тип-C порта. Компатибилен Os Mac OS 10.12 или подоцна; PS4/PS4 Pro. Мала Големина И Функција За Шифрирање : Полесна од јајце, речиси со иста големина како запалка и совршено се вклопува во вашиот џеб за компактно складирање. Функцијата за заклучување ЛОЗИНКА AT ви овозможува побезбедно да ги чувате вашите вредни податоци во случај да бидат украдени или изгубени. Андроид уредите и i Pad Pro не можат да ја дешифрираат шифрираната SSD, затоа ве молиме оневозможете ја функцијата за заштита на лозинката SSD пред да користите SSD На android уред или i Pad Pro.

Параметри на производот

Слична стока