.

.

Пројес Конкорд, Големи Мажи Прогресивни Читатели Кои Блокираат Сина Светлина, Антирефлектирачки, 0 Моќност На Горниот Објектив

Пројес Конкорд, Големи Мажи Прогресивни Читатели Кои Блокираат Сина Светлина, Антирефлектирачки, 0 Моќност На Горниот Објектив

DEN 0.67

Пристапност
Залиха

Увезени Анти-Рефлектирачки слој слој. Ширина на објективот : 57 милиметри. За ОНИЕ со 20/20 визија на далечина на кои им требаат очила за читање, прогресивните читатели се идеален избор за мултитаскинг. Овие читатели имаат зголемен долен дел од објективот за читање одблизу, среден дел што го намалува зголемувањето за употреба на компјутер и горен дел со нула зголемување што овозможува задачи како што е возење без потреба од отстранување на очилата. Тие обезбедуваат брза и лесна адаптација без да предизвикаат вртоглавица. `+Најдобар ИЗБОР ПО ОПЕРАЦИЈАТА НА КАТАРАКТА : Прогресивни читатели без зголемување горниот дел од објективот е одличен избор за носители со коригиран вид на далечина и пресбиопија. Овие читатели немаат видливи линии и се moreетски попријатни од бифокалите. €®МАКСИМАЛНА ЗАШТИТА НА ОЧИТЕ : сините блокаторски леќи Pro Eyes кои се направени ОД CR39 се антирефлектирачки, отпорни на гребење и вградени со материјал за заштита од сина светлина. Овие леќи нудат оптимална визуелна удобност, јасност и козметички изглед. Тие обезбедуваат 100% ув заштита и помагаат да се намали дигиталниот напор на очите предизвикан од штетната сина светлина. `+Гаранција ЗА ВРАЌАЊЕ НА ПАРИТЕ : ние нудиме искуство без ризик со нашите прогресивни читатели со обезбедување на 30-дневна целосна наплата без проблеми. `+Повеќе ИЗБОР : Посетете ја Нашата Продавница Pro Eyes за повеќе опции за стил.

Параметри на производот

Слична стока