.

.

Перница за Колена За Странични Прагови, Перница За Клин Од Мемориска Пена За Спиење, Заграда За Колена, Ишијас На Грбот Олеснување На Болката Во Опашката-Перница За

Перница за Колена За Странични Прагови, Перница За Клин Од Мемориска Пена За Спиење, Заграда За Колена, Ишијас На Грбот Олеснување

DEN 287.20

Пристапност
Залиха

Премиум Мемориска Пена-НАМАЛЕТЕ ЈА НЕПРИЈАТНОСТА НА ГРБОТ, КОЛКОТ, НОГАТА, КОЛЕНОТО И ИШИЈАСОТ, Ублажете ја болката во колкот, нозете и колената со Перницата за нозе и спијте најдобро во животот Перницата за колена е направена со 100 проценти мемориска пена со врвен квалитет. Супериорен во однос на другите перници тоа нема да оди рамно со текот на времето. Designономски Закривен Дизајн-Почестете се со луксузна удобност и мирен сон. Перниците за тело за возрасни се направени од чиста мемориска пена без адитиви и нејзината ортопедска контура ги одржува колената или нозете одделени со идеално растојание за поддршка и усогласување на нозете, колковите и ' рбетот. Вистински ergономски дизајн со своите меки облини и форма на полумесечина за удобно вклопување на мажите и жените. Перницата сутера може да се користи и како растојание за колена за време на бременоста или по закрепнувањето. Капак Со патент што Може да Се пере и Дише - капакот на ткаенината од воздушниот слој на страничната перница за спиење (Мека и удобна, одговара на кожата) и Средниот Издлабен Дизајн ја зголемуваат подвижноста на воздухот, без отекување, воздушната пропустлива област е широка што нема да дозволи вашите нозе само да се загреат. Капакот може да се пере во машина за лесно чистење. Користете ПОВЕЌЕ ПОЗИЦИИ : Ставете ги перниците на креветот помеѓу колената или нозете додека спиете на страна, користете ги за да ги подигнете стапалата, колената или телињата или ставете ги под половината за дополнителна поддршка. 1-Годишен Производител На Грижа за Клиенти Гаранција Заштита На Производот За Protectionономската перница. Перница за Колена За Странични Прагови Големина : 9, 4х9, 4х5, 5 Тежина : 12,5 Мл Боја : Сив Материјал : Инкоре-мемориска пена, 100 проценти како материјал со бавно враќање. Покријте : Ткаенина за воздушен слој. Машина Перат И Отстранлив капак. Измијте : Температура + 40, БЕЗ БЕЛИЛО, БЕЗ СУВО, БЕЗ ЖЕЛЕЗО, вклучено Е Пакување ЗА ХЕМИСКО ЧИСТЕЊЕ : 1*ЗАТОПЛУВАЊЕ На Перницата на бутот : Мемориската пена не се пере. Дали сте несоница поради ишијас или невралгија? Дали болката во стапалото / долниот дел на грбот/колкот/зглобот/коленото ве тера да се разбудите ноќе? Ако е така, нашата странична перница за спиење ортопедска перница под коленото го намалува притисокот врз грбот и колковите исто така, помага да се ослободи напнатоста во тетивата и телињата. Ова е најдобрата перница за колена, мемориска пена со висока густина за ублажување на болката, а нејзиното јадро од пена со висока густина обезбедува поголема поддршка и олеснување на болката за многу потешки конкуренти.

Параметри на производот

Слична стока