.

.

Занаетчија Хексадецимален Сет За Приклучоци, САЕ, 3/8-Инчен Погон, Долга Топка, 6-Парче

Занаетчија Хексадецимален Сет За Приклучоци, САЕ, 3/8-Инчен Погон, Долга Топка, 6-Парче

DEN 3.33

Пристапност
Залиха

ОТПОРЕН НА КОРОЗИЈА : механичкиот приклучок има хромирана завршница за отпорност на корозија Брзо ПРИЦВРСТУВАЊЕ : хексадецималниот сет на штекери овозможува брзо прицврстување кога се користи со крцкалка. ЛЕСНА ИДЕНТИФИКАЦИЈА : Големи ознаки за брза идентификација на комбинираниот клуч. Ги исполнува Или Надминува Спецификациите НА ASME. Целосна Доживотна Гаранција, погледнете го делот" Гаранција И Поддршка " подолу за целосни детали. 6-парче 3/8-инчен ПОГОН SAE Долга Топка Хексадецимален Битен Сет Има хромирана завршница отпорна на корозија, обезбедувајќи дополнителна покриеност со абење и кинење, додека додава цврстина и издржливост што му овозможува на вашиот клуч да трае подолго. Сетови за приклучоци за ЗАНАЕТЧИИ ги исполнуваат или надминуваат СПЕЦИФИКАЦИИТЕ НА ASME.

Параметри на производот

Слична стока