.

.

2 Парчиња Држач За Торба За Катетер За Нозе, Торба За Дренажа На Ногата На Урината Покрива Растеглив Држач За Торби За Нозе Пациенти Нозе Инвалидски Колички Катетер

2 Парчиња Држач За Торба За Катетер За Нозе, Торба За Дренажа На Ногата На Урината Покрива Растеглив Држач За Торби За Нозе Пациенти

DEN 3.33

Пристапност
Залиха

Држач За Кеси За урина Материјали За Нега : Полиестер + Еластан, Мек и дише може машина за перење, плетени влакна мешавини за сила и издржливост. Безбедни и Повеќе Големини : Обликувајте ги контурите според обликот на ногата и дистрибуирајте ја урината безбедно и рамномерно без да правите бучава. Носителите на уринарни кеси се достапни во различни големини (S, M, L, XL). Забелешка : се препорачува да се измери точното вклопување. Задолжително За Пациенти Со Инконтиненција На Урина : ова е совршено за вашата торба за катетри и многу лесно се крие под панталони или фустани, криењето надвор од видното поле ќе ви помогне неверојатно. Катетер Торба Нога Ракав обезбедете рамномерна распределба на урината и овозможува целосен опсег на движења и се обвиткува директно околу ногата без лепила или бричење. Широк Спектар На Употреба : овој држач за торби за уринарни нозе може да се примени на многу места, како што се болница, болница за опоравување, дом или инвалидски колички, не само што им нуди на луѓето убава алатка за ставање на вреќата со урина на бутот или телето, туку им помага на луѓето полесно да се грижат за пациентите. Држач За Кеси За урина Материјали За Нега : Полиестер + Еластан, Мек и дише. може машина за перење, плетени влакна мешавини за сила и издржливост. Безбедни и Повеќе Големини : Обликувајте ги контурите според обликот на ногата и дистрибуирајте ја урината безбедно и рамномерно без да правите бучава. Носителите на уринарни кеси се достапни во различни големини (S, M, L, XL). Забелешка : се препорачува да се измери точното вклопување. Задолжително За Пациенти Со Инконтиненција На Урина : ова е совршено за вашата торба за катетри и многу лесно се крие под панталони или фустани, криењето надвор од видното поле ќе ви помогне неверојатно. Катетер Торба Нога Ракав обезбедете рамномерна распределба на урината и овозможува целосен опсег на движења и се обвиткува директно околу ногата без лепила или бричење. Широк Спектар На Употреба : овој држач за торби за уринарни нозе може да се примени на многу места, како што се болница, болница за опоравување, дом или инвалидски колички, не само што им нуди на луѓето убава алатка за ставање на вреќата со урина на бутот или телето, туку им помага на луѓето полесно да се грижат за пациентите. 2 Парчиња Држач За Торба За Катетер За Нозе, Торба За Дренажа На Ногата На Урината Ги Покрива Држачот За Торби За Нозе На Носителот На Торбата За Нозе На Пациентите Инвалидски Колички Катетерска Торба . Долготрајна, удобна и екстра поддршка. Држачот За Торба За Катетерска Нога обезбедува сигурна и сигурна фиксација на торбата за нозе без непотребни дупки за цевки за да се спречи исклучување на системот за одводнување на врската, намалувајќи го ризикот од инфекција} Држачот За Кеси За Урина може да се користи за поддршка на вреќи за нозе поврзани со катетри на уретрата, супрапубични катетри и системи за уринарна обвивка.

Параметри на производот

Слична стока