.

.

UNCASO 1 Сет MY4NJ Мали Електромагнетни Реле Моќ Реле DC12V DC24V AC110V AC220V Серпентина 4NC DIN Железнички 14 пина+Мини Реле

UNCASO 1 Сет MY4NJ Мали Електромагнетни Реле Моќ Реле DC12V DC24V AC110V AC220V Серпентина 4NC DIN Железнички 14 пина+Мини Реле

DEN 228.80

Пристапност
Залиха

Напон на серпентина : DC12 V DC24 V AC110 V AC220 VКонтактен Напон : 5 A 240 V AC/5 A 28 V DC. Номинална струја : 10А. Индикација : ЛЕР Работа. Контакт материјал : сребрена легура. Име На производ Моќ Реле +Приклучок Реле Модел Бр.My4n-JSocket Модел Бр.Pyf14action 4 PDTCoil Напон : DC12 V DC24 V AC110 V AC220 VContact Напон : 5 A 240 V AC /5 A 28 V DCRated струја : 10 AIndication : LED работен контакт материјал : сребрена легура електричен живот : повеќе ОД 10w временска фреквенција : 50 Hz/60 Hz Contact тип : 4 на 4 исклучување време : помалку од 25msoperating температура : -25°C До +55°CPIN КОЛИЧИНА 14 PINMOUNTING Железнички Тип 35mm DIN ЖЕЛЕЗНИЧКИ ГОЛЕМИНА (ПРИБЛИЖНО.8 "(L*W*T)Големина На Штекерот 6.1 " (L*W*T)Тежина 73g Package Содржина1 x Power relay1 x Приклучок.

Параметри на производот

Слична стока