.

.

uxcell 6mm до 6mm Создаден Цврста Спојка Сет Завртка L25XD14 Алуминиумска Легура, Вратило Спојка Конектор ЗА 3D Печатачи, Моторни Додатоци, Сина, 2 парчиња

uxcell 6mm до 6mm Создаден Цврста Спојка Сет Завртка L25XD14 Алуминиумска Легура, Вратило Спојка Конектор ЗА 3D Печатачи, Моторни Додатоци,

DEN 142.24

Пристапност
Залиха

Дијаметар на врската : 6мм до 6мм, Вкупна Должина : 25мм /0,98 инчи, Надворешен Дијаметар : 14мм/ 0,55 инчи Широко се користи во дувалки,3Д печатач,САМОСТОЈНИ роботи,цпу машина,степер мотори итн. Слично на цврстите спојки на стегачот, спојките на вратилото се користат за цврсто држење на лежиштата и запчаниците на вратилото и се користат во склоповите на моторот и менувачот. Цврста спојка од горниот тесен тип со 2/4 завртки за цврсто држење на вратилото; висок вртежен момент со цврстина, мала инерција и одлична чувствителност. ЗАБЕЛЕШКА : крутиот тип во основа не дозволува ексцентричност и мора целосно да се прилагоди за време на употребата. Дизајнот на едноделна завртка за завртки го олеснува поставувањето на предметите на вратилото и контролирањето на капацитетот за држење на спојката. Дијаметар на врската : 6мм до 6мм, Вкупна Должина : 25мм /0,98 инчи, Надворешен Дијаметар : 14мм/ 0,55 инчи. Широко се користи во дувалки,3Д печатач,САМОСТОЈНИ роботи,цпу машина,степер мотори итн. Слично на цврстите спојки на стегачот, спојките на вратилото се користат за цврсто држење на лежиштата и запчаниците на вратилото и се користат во склоповите на моторот и менувачот. Цврста спојка од горниот тесен тип со 2/4 завртки за цврсто држење на вратилото; висок вртежен момент со цврстина, мала инерција и одлична чувствителност. ЗАБЕЛЕШКА : крутиот тип во основа не дозволува ексцентричност и мора целосно да се прилагоди за време на употребата. Дизајнот на едноделна завртка за завртки го олеснува поставувањето на предметите на вратилото и контролирањето на капацитетот за држење на спојката.

Параметри на производот

Слична стока