.

.

Цврсти 6006-2Р Двојни Гумени Лежишта за Заптивки 30х55х13мм-Претходно Подмачкани Минијатурни, Топчести Лежишта Со Длабок Жлеб-Пакет од 2

Цврсти 6006-2Р Двојни Гумени Лежишта за Заптивки 30х55х13мм-Претходно Подмачкани Минијатурни, Топчести Лежишта Со Длабок Жлеб-Пакет

DEN 127.84

Пристапност
Залиха

® НАЈДОБРО РЕШЕНИЕ ЗА МАСНОТИИ И ЗАГАДУВАЧИ : 6006-2Р Двојни Гумени Лежишта за Заптивки 30х55х13мм носи решенија за лежишта за апликации за косилка, како што се навлегување на загадувачи, ' рѓосана заптивка, лабава/ вибрирачка макара во мирување, вретена за косилка со ниски перформанси со оем со крик, итн ● ВИСОКОКВАЛИТЕТНА ГУМЕНА ЗАПТИВКА : Премиум гумена заптивка и мазна завршница на површината го продолжуваат животниот век на усните на заптивката и ја подобруваат концентричноста на прстенот што резултира со зголемена ефикасност на заптивката. Гумената заптивка е најдобра во зајакнувањето НА НБР (отпорност на масло и течност). ● МАЛО ТРИЕЊЕ И 100% ОТКРИВАЊЕ НА БУЧАВА : лежиштето е ниски вибрации, низок шум, висока прецизност. Користи тркалачки елементи за одржување на одвојувањето помеѓу подвижните делови за да го намали ротационото триење и да ги поддржи радијалните и аксијалните оптоварувања. Гумената заптивка со 100% откривање на бучава прави 6006-2Р да имаат стабилни перформанси.

Параметри на производот

Слична стока