.

.

Кутија за складирање на накит од дрво, гроздобер кутија за накит, гроздобер мало богатство на градите декоративни дрвени складишта, дрвени накит за заклучување под

Кутија за складирање на накит од дрво, гроздобер кутија за накит, гроздобер мало богатство на градите декоративни дрвени складишта,

DEN 287.20

Пристапност
Залиха

【Класична】】 Црвената доминантна боја на цинабар со бронзена брава, издвојува класика Покрај тоа што се користи за чување на вашите ситници, оваа кутија за складирање може да се користи и за украсување на вашата соба кога капакот е затворен, давајќи му на вашата соба поинаква завршница. 【Трајно】 Направено од висококвалитетна кедар + легура, притиснато мулти-слој еколошки образец ,, висока сила на материјалот, не е лесен за пукање, услужен живот, може да се купи со доверба. 【Прекрасна】 Оваа кутија за складирање е достапна во два стила, и класичен, едноставен и дарежлив, а цветен мотив го прави убава декорација за домашната биро и биро. 【Практичен】 Компактен и компактен, може да чува мали предмети како што се накит и козметика. Покрај тоа што сами го користите, исто така е добра идеја да му го дадете на пријател или член на семејството со ретро хоби. 【Заклучен дизајн】 со капак, заклучен. Дизајнот на заклучување на капакот е лесен за отворен и може да се управува со едната рака. Ставете ги вашите додатоци во кутијата и загуба. 【Класична】】 Црвената доминантна боја на цинабар со бронзена брава, издвојува класика. Покрај тоа што се користи за чување на вашите ситници, оваа кутија за складирање може да се користи и за украсување на вашата соба кога капакот е затворен, давајќи му на вашата соба поинаква завршница. 【Трајно】 Направено од висококвалитетна кедар + легура, притиснато мулти-слој еколошки образец ,, висока сила на материјалот, не е лесен за пукање, услужен живот, може да се купи со доверба. 【Прекрасна】 Оваа кутија за складирање е достапна во два стила, и класичен, едноставен и дарежлив, а цветен мотив го прави убава декорација за домашната биро и биро. 【Практичен】 Компактен и компактен, може да чува мали предмети како што се накит и козметика. Покрај тоа што сами го користите, исто така е добра идеја да му го дадете на пријател или член на семејството со ретро хоби. 【Заклучен дизајн】 со капак, заклучен. Дизајнот на заклучување на капакот е лесен за отворен и може да се управува со едната рака. Ставете ги вашите додатоци во кутијата и загуба. Изработен од високо квалитетен материјал од дрво, нежен и издржлив. Кутијата за складирање може подобро за вашите кутии и кутии за накит да избегнуваат гребење. Дизајн на европски стил со убава шема за резба, деликатна и корисна. Совршен за складирање, прикажување на омилениот накит, нараквица, обетки, приврзоци, брош, клип за коса, итн . Одлично парче вредна колекција, вредна промена или многу добра сегашност.

Параметри на производот

Features:
1. Made of high quality wood material, delicate and durable.:
2. The storage box can better for your trinkets and jewelry boxes to avoid scratching.:
3. European style design with beautiful carving pattern, delicate and useful.:
4. Perfect for storing, displaying your favorite jewelry, bracelet, earrings, pendant, brooch, hair clip, etc.:
5. A great piece of valuable collection, a valuable alter or a very good present.:
Specification:
Condition:
Brand New
Item Type:
Jewelry Storage Box
Product material:
Wood board + leather printing
Product style:
European style
Production process:
Grinding
technology:
Mosaic
Decorative patterns:
Fish, insects, birds, beasts
Hanging form:
Craft pendant
Modeling:
Wooden box
Production method:
Pure manual
Type:
#1
Outer diameter (length x width x height):
Approx. 14.6cm x 8cm x 8cm / 5.7in x 3.1in x 3.1in
Inner diameter (length x width x height):
Approx. 13.8cm x 6cm x 7.5cm / 5.4in x 3in x 2.4in
Package list:
1 x Jewelry Storage Box:
Note:
1. Please allow slight error due to manual measurement. Thanks for your understanding.:
2. Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard.:
Слична стока