.

.

Кожа сечење умира, 2 парчиња цветна форма легура челик Една дупка шуплива секачка алатка со кутија за складирање за сечење на кожа ева влакна плоча глина глина

Кожа сечење умира, 2 парчиња цветна форма легура челик Една дупка шуплива секачка алатка со кутија за складирање за сечење на

DEN 0.33

Пристапност
Залиха

Брзо сечење : Ножот за калапот за удирање е, а кожа може да се намали брзо, засекот е и уредно, ефикасноста е брза, а отпадот е помалку Комплетна големина : Постојат 2 различни големини на калапи во форма на цвет, и се опремени со кутија за складирање, што може да се користи за да се направат убави обрасци со различни големини. Исклучителни обрасци : Калапите за сечење на DIY се внимателно вклучени, а моделите на сечење се исклучителни и убави, многу практични. Точна форма : Калапите за сечење кожа имаат точни форми и големини за да ги задоволат вашите потреби, едноставни и практични. Добар материјал : Моделирањето е направено од легура челик, со голема цврстина, висока густина, -трамоно -преземање и нема да се деформира. Може да се користи постојано. Брзо сечење : Ножот за калапот за удирање е, а кожа може да се намали брзо, засекот е и уредно, ефикасноста е брза, а отпадот е помалку. Комплетна големина : Постојат 2 различни големини на калапи во форма на цвет, и се опремени со кутија за складирање, што може да се користи за да се направат убави обрасци со различни големини. Исклучителни обрасци : Калапите за сечење на DIY се внимателно вклучени, а моделите на сечење се исклучителни и убави, многу практични.

Параметри на производот

Item Type:
FlowerLeatherCuttingDie
Material:
Alloy Steel
Shape:
4 Leaf Flower Shape
Wide Application:
Can be used in layered fabric, leather and clay, suitable for making holes for mobile phone camera protective case, belt or other small leather products, perfect for hand made DIY and jewelry making
How to Use:
Usedirectly.:
Package List:
2 xFlower Leather Cutting Die:
1 x Storage Box:
Слична стока