.

.

Работни капачиња за жени медицинска долга коса 2 пакувања унисекс чистачи буфран капа прилагодливи врски за грб сини мали цвеќиња

Работни капачиња за жени медицинска долга коса 2 пакувања унисекс чистачи буфран капа прилагодливи врски за грб сини мали цвеќиња

DEN 1.33

Пристапност
Залиха

100% полиестер Еластично затворање. Една големина најмногу се вклопува : 18 см/7in во дијаметар на горниот дел од работната капа, 13,5 см/5,3in во висина на гребенот (средно чело). Unisex Scrub Cap погоден за најмногу форми на главата и фризури; Тежина : Светлина, само 90g; Дебелина : Умерено, може да носи шлем или тврда капа дури и да носи медицинска сестра капа. Полиестер и џемпери за дишење : Премиум полиестерски материјал го прави буфан капачето да биде дише, издржливо, пријателски за кожата и удобно за носење. 100% памучна џемпери на челото може да ја апсорбира потта и да го задржи челото суво и чисто, дури и со долгогодишно носење на хируршка капа. Kistенска торбичка за конска опашка : Нашата капа за чистење на конска опашка е специјално дизајнирана за жени со долга коса, многу простор за повеќе коса во областа на малата пунџа, еластичната вратоврска на Операцијата Кап на задниот дел може да се прилагоди во секое време, без да се грижите за Вил премногу лабава или тесна . Работно капаче со копчиња : По многу мерења и тестови, ја утврдивме положбата на копчињата за буфан капа, што не е ниту лабава ниту тесна, за да ги избегнеме повредите на увото или брчките на лицето, да ја решиме ушите интелигентно. Кога каишот е обесен на копчето, вратоврските за грб не се лизгаат напред или наназад, цврсто прикачени на главата. Цврсто сечење и шиење : Шапката за чистење со лента со лента е специјално засилена со шиење. После многу миење на машината, копчињата од обете страни нема да се олабават и да паднат, а еластичната вратоврска на задната страна нема да се искине. Може да се користи многу пати, ве молиме бидете сигурни да купите!. Функција за капаче за вратоврска со лента за вратоврска1. Спречете пад на косата на работа2. Избегнувајте мирис и нечистотија, намалете го бројот на миење на косата3.

Параметри на производот

Слична стока