.

.

Crocodile 2 компјутери унисекс буфан чистач капи со копчиња прилагодливи капаци на медицинска сестра за жени

Crocodile 2 компјутери унисекс буфан чистач капи со копчиња прилагодливи капаци на медицинска сестра за жени

DEN 207.84

Пристапност
Залиха

100% полиестер Прилагодливо затворање. Материјал за миење на машини. Материјал за капаче за чистење : Направено од дише полиестер и памучна пот пот, нашите хируршки капачиња за жени се меки и удобни, пеат, не се лесни за бледнее, погодно за целодневно носење. Погодни копчиња : Bouffant Scrub Chats Women Women со копчиња има копчиња од обете страни дизајнирани да ви олеснат да го поправите опсегот на неа, што може ефикасно да ги заштити вашите уши и да ја намали болката предизвикана од носење на работното капаче долго време. Дизајн на џемпери : Ширките за чистење на хируршки жени имаат вградена џемпери од внатрешноста на челото, што може брзо и лесно да ја апсорбира потта од челото, држејќи го челото суво и спречува потта да тече во очите за да избегне да влијае на работата. Прилагодлив дизајн : Унисекс во големина, овој чистач ги капачињата жените има прилагодливи еластични и ленти на грб за да ги сместат мажите и жените со различни форми на главата и типови на коса со прилагодување на еластичноста. Широко примена : Прилагодливите буфантни капачиња за чистење и пешкир за пот може да се користат во ресторани, фабрики, салони за убавина, центри за миленичиња, заштита од домови, итн. Тоа е идеален подарок за пријатели, соседи, членови на семејството, итн. Информации за производи : Унисекс Материјал за работно капаче : Полиестер, Големина на памук : Пакетот со горниот дијаметар 7in/18cm Вклучува : 2 × Работни капаци Карактеристики : Дише, издржлива, удобна, мека и упатства за миење на пот-апсорбит : Упатства за миење на рацете : миење на рацете или машинско миење на собна температура, може да се исуши , не го избегнувајте практичното копче и дизајнот на џемпери : Нашите буфални капи дизајнирани со копчиња од главата и вградена џемпери преку предниот крај, можат ефикасно да ја апсорбираат потта од челото, да го задржат престојот свеж и сув, избегнувајте да влијаете врз вашата работа , дозволете ви да го носите долго време додека сè уште сте удобни.

Параметри на производот

Слична стока