.

.

Растворлив Во вода Боја Пигмент Водоотпорен Брзо Сушење Лице Кожа Тело Шминка Ноќта На Вештерките Божиќ Кос Детски Сет Кутија

Растворлив Во вода Боја Пигмент Водоотпорен Брзо Сушење Лице Кожа Тело Шминка Ноќта На Вештерките Божиќ Кос Детски Сет Кутија

DEN 3.33

Пристапност
Залиха

Новина Повеќенаменска Вртлива Кука Произведено во САД Или Увезено. ღ ◕ ‿ ◕ ღ3 нијанси - Ова се Дебели Кремасти нијанси кои совршено ја покриваат кожата. Во зависност од применетата количина, тие лесно можат да бидат обоени заедно за широк спектар на ефекти. Несоодветен ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА - ИАКО Е-формулиран и погоден за најчувствителна кожа, поради индивидуалните разлики во чувствителноста на кожата, силно препорачуваме мал тест за лепенка на кожата пред употреба да биде на страна. Избегнувајте влечење или истегнување на кожата, нанесете нежно околу пределот околу очите каде што кожата е многу тенка и нежна. Високо пигментирани и водоотпорни и пот . Како и со секоја шминка на база на масло, а не со боја на база на вода. Можеби навистина не се исуши, најдобро е да се запечати во лабав проѕирен прав што брзо се суши и не се деформира лесно по нанесувањето. Лесно ЗА ПОВЕЌЕТО ДАМКИ МОЖЕ да се избегнат со лосион пред нанесувањето. Бидејќи ова е боја на база на масло и потребно е повеќе време за сушење, препорачуваме да користите малку прашок за поставување и да намачкате со водоотпорен отстранувач на шминка.

Параметри на производот

Слична стока