.

.

Asics Mens Gel-Kinetic 3

Asics Mens Gel-Kinetic 3

DEN 2.33

Пристапност
Залиха

100% мрежа и синтетички Дискретната единица за потпетици го зема системот за насоки на влијанието на ново ниво со создавање на највисок степен на слабеење на шок и стабилност. Асиметричниот дизајн на лакирање го намалува потенцијалот за иритација и обезбедува подобрена удобност и вклопување. Линијата за упатства ја раздвојува алатката по должината на линијата на прогресија за засилена ефикасност на одење. Биоморфниот горен е стратешки поставен на горниот дел помага да се намали закопчувањето и потенцијалот за иритација. Одликувајќи се со комерцијалниот дискретен дискретен систем за амортизација на гел, Gel-Kinetic 3 обезбедува високо-технолошко решение за тркачи кои претпочитаат исклучително стабилна платформа, непречена транзиција и чувство на кадифен пат. Во 1949 година, г -дин Кихачиро Онитсука ја започна својата компанија за атлетски обувки (Онитсука копродукции, Рибар) со производство на кошаркарски чевли надвор од неговата дневна соба во Коби, Јапонија. Тој го избра името ASICS за својата компанија во 1977 година, заснована на познатата латинска фраза „Анима Сана во Корпоре Сано“, што, кога се преведува, го изразува античкиот идеал на „звук ум во звук тело“.

Параметри на производот

Слична стока