.

.

Гилдан Возрасни Екипажот Дуксер, Стил Г18000

Гилдан Возрасни Екипажот Дуксер, Стил Г18000

DEN 188.80

Пристапност
Залиха

50% Памук, 50% Полиестер Повлечете го затворањето. Машинско Перење. Класичен одговара за лабава удобност. Брусен ентериер обезбедува супериорна пријатна мекост. Манжетни за ребра и долна лента со спандекс за зголемено истегнување и закрепнување. Издржливо шиење со двојна игла на рамената, отворите за раце, вратот, појасот и манжетните. Откинете ја етикетата за прилагодлива удобност. Печатење на екран, вез, пренос на топлина, закрпи и ДТГ. Комплетирајте го изгледот со нашите соодветни г18100, Г18200 и г18300 спортски панталони. Кога меката удобност е она што го барате, Дуксерот За Возрасни Од Руно Од Гилдан Е она што ви треба. Направен од мешавина од 50% Американски Памук/50% Полиестер, овој топол стил на класично вклопување од 8,0 мл/јд изгледа одлично и прави одлично платно за украсување. Достапно во 18 бои ВО СМ-3ХЛ.

Параметри на производот

Слична стока