.

.

Акме Проекти Дожд Костум, Водоотпорен, Дише, Снимено Цвест, 10000мм/3000гм, ЈКК Патент

Акме Проекти Дожд Костум, Водоотпорен, Дише, Снимено Цвест, 10000мм/3000гм, ЈКК Патент

DEN 1.00

Пристапност
Залиха

100% Полиестер Затворање на патент. Машинско Перење. ВОДООТПОРЕН И ДИШЕ - 10000мм Водоотпорен Рејтинг и сите рабови се запечатени. Спречува истекување на вода низ ткаенината и шевовите. 3000гм Рејтинг На Дишење. Мембраната што дише овозможува молекула на вода надвор, внимавајќи да се исушите одвнатре. ЈКК ПАТЕНТ-ЈКК, доверлив ширум светот за нивните беспрекорни стандарди за производство и сигурност. ФУНКЦИОНАЛЕН ДИЗАЈН – . 2 рачни џебови со патент спречуваат вашето вредно паѓање од џебовите. Системот за цртање ви помага да го прилагодите вашето вклопување околу полите и хаубата, заштитата На Брадата Од Трикот спречува гребење од патентите. Нацртајте кабел и еластичен систем ви помага да го прилагодите вашето вклопување околу половината. Велкро затворањето на долната нога овозможува прилагодете ја ширината за различни вклопувања и прилики. 2 рачни џебови за редење на вашите најважни работи. РАЗЛИЧНИ ПРИЛИКИ-Совршени За пешачење, кампување, возење велосипед, риболов, патување и сите други активности на отворено. Оваа стилска и функционална јакна за дожд и панталони треба да ве придружуваат кога сте надвор авантура и на вашето секојдневно патување. ТКАЕНИНА СО ВРВЕН КВАЛИТЕТ-сина одобрена ткаенина. ВЕ МОЛИМЕ запомнете : Мали, Средни, Големи, Х-Големи, ХХ-Големи и 3х-Големи Се Машка Големина; 36 - 44 Се Женска Големина; 4 - 12 Се Детска Големина и за Момчиња и За Девојчиња. Табела за мерење за сите големини е на последната фотографија.

Параметри на производот

Слична стока