.

.

Булварк ФР Машки Пламен Отпорен 6.25 Мл Памук Долг Ракав Хенли Кошула Без Ознаки

Булварк ФР Машки Пламен Отпорен 6.25 Мл Памук Долг Ракав Хенли Кошула Без Ознаки

DEN 1231.84

Пристапност
Залиха

100% памук Произведено во САД или Увезено. Затворање на копчето. Машинско Перење. ОВАА ОБЛЕКА CAT2 FR/AR обезбедува Рејтинг НА ATPV од 8,9 калории/cm2 и Е сертифицирана ЗА UL да биде усогласена со nfpa 2112. УДОБНОСТ И БЕЗБЕДНОСТ : оваа издржлива кошула со долги ракави отпорна на пламен е изработена од 7 мл. Се одликува со ребро плетена јака хенли со затворање на плакети со 3 копчиња, плетени манжетни за ребра, под пазувите и џеб од градите со една лопата. ЛАК РЕЈТИНГ АТПВ 8,9 калории/см2. ИСПРОБАНА И ВИСТИНСКА ФУНКЦИОНАЛНОСТ : оваа привлечно стилизирана памучна кошула со долги ракави отпорна на пламен е издржлива, дише, удобна и погодна за домашно перење. Се одликува со бедемски триаголник со топлинска заптивка на ракавот за да покаже усогласеност отпорна на пламен. СЕКОЈДНЕВНА ИЗВОНРЕДНОСТ : нашата колекција работна облека е наменета за работата што ја работите секојдневно. Потрајни ткаенини. Џебови на вистинските места. Со толку многу карактеристики што ви помагаат да ја завршите работата, нашата работна облека дефинитивно го има она што е потребно.

Параметри на производот

Слична стока