.

.

Arc'Teryx Rho Lt Man's Men | Лесен ларентен основен слој

Arc'Teryx Rho Lt Man's Men | Лесен ларентен основен слој

DEN 1424.00

Пристапност
Залиха

Торент 190 со полигиен- 84% полиестер 16% еластан Еластично затворање. Rho - термички ефикасен основен слој со одлични својства за управување со влага. Има удобност на истегнување. Essentials - Разновидни дизајни со високи перформанси за различни активности и услови. Лесни - високи перформанси, минималистички дизајн кој е издржлив за нејзината тежина. Материјал за дишење - дозволува пареата на влагата да избега, помагајќи да се регулира температурата и да се зголеми удобноста во облеката. Торент 190 со полигиен- 84% полиестер 16% еластан. Еластично затворање. Rho - термички ефикасен основен слој со одлични својства за управување со влага. Има удобност на истегнување. Essentials - Разновидни дизајни со високи перформанси за различни активности и услови. Лесни - високи перформанси, минималистички дизајн кој е издржлив за нејзината тежина. Материјал за дишење - дозволува пареата на влагата да избега, помагајќи да се регулира температурата и да се зголеми удобноста во облеката. Rho LT е вашиот лесен термички основен слој за низок и среден излез кога е ладно. Торентната ткаенина отпорна на Одур има мека, четкана површина што го забрзува преносот на влага и испорачува сериозна удобност до кожата. Еластанските влакна додаваат истегнување и работа со артикулирано моделирање и гушкање препони за слобода на движење. Поставата на половината е дизајнирана за удобност и лесно поставување и паметен џеб на бутовите се залепува паметен телефон.

Параметри на производот

Слична стока