.

.

Тактички рачно изработени воени очила за сонце на Горц, изработени во САД

Тактички рачно изработени воени очила за сонце на Горц, изработени во САД

DEN 3440.00

Пристапност
Залиха

Направено во САД Рачни изработени рамки. 7075 алуминиум во воена оценка. Прилагодливо прилагодено вклопување. Не'рѓосувачки S двојно еднострани шарки со 5 барели со класичен систем со 4 ритам. Доживотно ветување. Оптика на Трурај. Хидрофобна обвивка (репелант на вода). Олеофобичен (репелант на нечистотија/маснотии). 100% УВ заштита. Поликарбонатни леќи отпорни на удар. Прецизно сечење на ласер. Обвивка против гребење. Преферирана од американската воена елита заедница за специјални операции. Тестирани во најтешки и најригорозни околини. Постојано подобрување и засилено врз основа на повратни информации од првите редови. Поларизирана леќа : Поларизираната технологија на леќи овозможува максимална визуелна јасност со елиминирање на штетниот и одвлекувачки сјај. Со спојување на филмот за поларизација во рамките на леќите, оваа поларизација никогаш нема да се истроши како леќи со надворешна обвивка. Корисници : Доверувани од американските морнарички пломби, спроведување на законот, мотоциклисти и ентузијасти на отворено. Овие леќи се изработени од поликарбонат, што им дава неспоредлив отпор. Спарете го ова со алуминиумски рамки во воена оценка и имате неколку тешки очила за сонце. УВ заштита : Овие леќи обезбедуваат максимална заштита за вашите очи со блокирање на штетни УВ сончеви зраци. За разлика од леќите со УВ -облога, тактичките очила Горц се изградени со технологија во самата леќа, обезбедувајќи постојана заштита со текот на времето. Видливост : Овие леќи се изградени со технологија за оптика на Tru-ray, што ги прилагодува брановите должини што влегуваат во окото. Тие исто така имаат олеофобична обвивка, која ги одвраќа маснотиите, маслото и нечистотијата. Оваа активна опрема ја одржува вашата визија јасна. Издржливост : Очилата за сонце на Горц се изработуваат со хидрофобна и издржлива обвивка отпорна на гребење. Хидрофобната обвивка ги задржува течностите од леќите, а облогата отпорна на гребење ги прави овие очила исклучително силни и отпорни на гребење. Поларизирана леќа : Поларизираната технологија на леќи овозможува максимална визуелна јасност со елиминирање на штетниот и одвлекувачки сјај.

Параметри на производот

Слична стока