.

.

Ортоканис-Поддршка За Заден Ремен За Кучиња, Една Големина

Ортоканис-Поддршка За Заден Ремен За Кучиња, Една Големина

DEN 718.40

Пристапност
Залиха

Користете го темпераментот како додаток на јаката За многу мали кучиња отстранете ја поместената заштита. За големи кучиња може да се користи новата област за поддршка на лумбалниот дел. ПОМОШ ЗА ОДЕЊЕ ЗА КУЧИЊА СО ОГРАНИЧЕНА ПОДВИЖНОСТ. Овој ремен за поддршка на кучиња Од Ортоканис е специјално дизајниран да им помогне на кучињата со проблеми со мобилноста во задните нозе. Погоден е за постари кучиња со остеоартритис на колкот, дисплазија на колкот или невролошки проблеми. ПОГОЛЕМА СТАБИЛНОСТ. Благодарение на прашката за кревање, кучето може да оди со поголема стабилност и поддршка, помагајќи му полесно да се справи со слабоста на задните нозе. ПРИЛАГОДЛИВ ДИЗАЈН. Ременот за подигнување е погодно поставен на задниот дел од кучето, така што ќе можете нежно да се повлечете нагоре на прилагодливата рачка за да извадите дел од тежината од нозете, колковите или ' рбетот на вашето куче. Ременот за прашка за подигнување е изработен од специјална 3Д ткаенина за поголема удобност за вашето домашно милениче, бидејќи не притиска на пределот на гениталиите или стомакот. Помошта За кревање Ортоканис е достапна само во една големина и е погодна за кучиња помеѓу 4 и 55 килограми. Ремен за кучиња, ремен За Кучиња за задни нозе, поддршка За Кучешки нозе, Дисплазија На Кучиња, Проблеми со Подвижноста На Кучињата, заграда за Колена За Кучиња, Заграда за кучиња. ПОМОШ ЗА ОДЕЊЕ ЗА КУЧИЊА СО ОГРАНИЧЕНА ПОДВИЖНОСТ. Овој ремен за поддршка на кучиња Од Ортоканис е специјално дизајниран да им помогне на кучињата со проблеми со мобилноста во задните нозе. Погоден е за постари кучиња со остеоартритис на колкот, дисплазија на колкот или невролошки проблеми. ПОГОЛЕМА СТАБИЛНОСТ. Благодарение на прашката за кревање, кучето може да оди со поголема стабилност и поддршка, помагајќи му полесно да се справи со слабоста на задните нозе.

Параметри на производот

Слична стока