.

.

Рахима Вајпинг-Мали Керамички Погребни Урни За Човечка Пепел Керамичка Кремација Урна Меморијална Погребна Урна За Човечка И Домашна Пепел Подарок За Загуба

Рахима Вајпинг-Мали Керамички Погребни Урни За Човечка Пепел Керамичка Кремација Урна Меморијална Погребна Урна За Човечка И Домашна

DEN 926.72

Пристапност
Залиха

* Големина : 4 1" H, не може да ја држи пепелта на 1 возрасни, Погодна За тела со тежина не повеќе од 20 килограми, може да се користи за негуваните остатоци од домашни миленици. Држи до 20 кубни инчи остатоци (тежината од една фунта пред кремирањето е еднаква на 1 кубен инч). * Нашите урни се направени уникатно од антички процес наречен керамичка печка. Изгледот е уникатно, не е важно што дизајнот и занаетчиството и цената на нашите Производи се сите ваши најдобри избираат. * Урната е направена од цврста керамика, имаат совршен не бледнеат надворешен изглед за да ја зачуваат својата брилијантност . * Бојата на материјалот и дизајнот на производите се вечни, нема да се појават од боја, гребнатини, ' рѓа и корозија. Во споредба со традиционалните метални производи, има очигледни предности. Керамиката може дури и да заштеди 1000 години. Многу е погоден за украсување и погребување. * Нашата елегантна урна добро ќе се вклопи со секој декор, можете да ја ставите во дневната соба, спалната соба ,работната соба ,каминот или канцеларијата,нека придружник да биде со вас засекогаш. 1" H, не може да ја држи пепелта на 1 возрасни, Погодна За тела со тежина не повеќе од 20 килограми, може да се користи за негуваните остатоци од домашни миленици. Држи до 20 кубни инчи остатоци (тежината од една фунта пред кремирањето е еднаква на 1 кубен инч). * Нашите урни се направени уникатно од антички процес наречен керамичка печка. Изгледот е уникатно, не е важно што дизајнот и занаетчиството и цената на нашите Производи се сите ваши најдобри избираат. * Урната е направена од цврста керамика, имаат совршен не бледнеат надворешен изглед за да ја зачуваат својата брилијантност .

Параметри на производот

Слична стока