.

.

Екранот на проекторот на Зелиде, екраните за проекција на подот за затворен и на отворено, 100 инчи 16: 9 HD работна површина за комерцијален дом, едно копче Повлечете пр

Екранот на проекторот на Зелиде, екраните за проекција на подот за затворен и на отворено, 100 инчи 16: 9 HD работна површина за комерцијален

DEN 944.00

Пристапност
Залиха

【Брзо поставување】 Овој екран на проектор опремен со систем за брзо повлекување Дизајнот со едно копче ја прави операцијата лесна и удобна. Само треба да го вклучите прекинувачот и да го истегнете пред да го користите. Целиот процес трае само неколку секунди, многу удобен и пријателски расположен. 【Лесен за употреба】 Преносен екран за проекција се собира и се расклопува веднаш благодарение на едноставниот механизам за отворање. Телескопските и свитканите начини на кревање гарантираат дека висината на екранот може флексибилно да се прилагоди. Ages 160 ° агли на преглед на ширина】 Екранот што може да се повлече од проекторот има големи агли на прегледување од 160 степени, не треба да седите пред екранот кога гледате филмови. Погодно за домашни филмови, образование, презентација, игри или филмови на отворено. 【Мултифункционална употреба】 Екранот на проекторот може да застане на кое било рамно тло или табела, а ротирачките придружни нозе се опремени со хоризонтално копче за прилагодување, што ја обезбедува стабилноста на перформансите. Широко се применува во какви било прилики, како што се обука, образование, средба, свадбена прослава и патување. 【Лесно складирање и носење - Самото е торба за складирање. Со цел да се направи преносен, кога користите екран за проекција, тој служи како основа, стабилизирање на екранот; Кога нема употреба, работи како чанта, удобна за транспорт. 【Брзо поставување】 Овој екран на проектор опремен со систем за брзо повлекување. Дизајнот со едно копче ја прави операцијата лесна и удобна. Само треба да го вклучите прекинувачот и да го истегнете пред да го користите. Целиот процес трае само неколку секунди, многу удобен и пријателски расположен. 【Лесен за употреба】 Преносен екран за проекција се собира и се расклопува веднаш благодарение на едноставниот механизам за отворање. Телескопските и свитканите начини на кревање гарантираат дека висината на екранот може флексибилно да се прилагоди. Ages 160 ° агли на преглед на ширина】 Екранот што може да се повлече од проекторот има големи агли на прегледување од 160 степени, не треба да седите пред екранот кога гледате филмови. Погодно за домашни филмови, образование, презентација, игри или филмови на отворено. 【Мултифункционална употреба】 Екранот на проекторот може да застане на кое било рамно тло или табела, а ротирачките придружни нозе се опремени со хоризонтално копче за прилагодување, што ја обезбедува стабилноста на перформансите.

Параметри на производот

Product name:
Projection screen
Screen type:
Pull up screen
Material:
White glass fiber
Size:
100 inch
Ratio:
16
Wide angle:
160°
Gain multiple:
1.0
Back:
black, opaque
Package:
1 × Projection screen
Note:
1. Using manual measurement method, the size may have an error of 1-3 cm, which is normal.:
2. Due to factors such as shooting light and display, some chromatic aberration problems will inevitably occur. Please refer to the actual product received.:
Слична стока