.

.

Контрола на FDIT Mini светлина со фотоцел самрак до-до-зоната на сензорот за светло на фотоцела за контрола на осветлување на отворено

Контрола на FDIT Mini светлина со фотоцел самрак до-до-зоната на сензорот за светло на фотоцела за контрола на осветлување на отворено

DEN 2.67

Пристапност
Залиха

Заштеда на енергија, долг живот, безбеден и сигурен Користејќи три-жичен систем, компатибилен со отпор. Внатрешното опкружување со автоматско коло за откривање на осветлување, затворено во текот на денот и се отвора во текот на ноќта автоматски. Контрола на времето за осветлување според вредноста на осветлувањето на околината автоматски. Погодно е за LED осветлување и набудување на отворено, галерија за рекламирање, градинарски светла и други контролни автоматски светла за префрлување. Опис : Прекинувачот за фотоцели е автоматска контрола на времето на осветлување според вредноста на осветлувањето на околината. Има карактеристики на заштеда на енергија, долг живот, безбеден и сигурен. Општо се користи на места каде што видливоста е мала и неопходно е да се вклучи ламбата автоматски долго време. Specification : Condiiton : 100% Brand New Color : Black Wiring : Export three-wire system Voltage range : 12 V 24 V 36 V 48 V Supply voltage : 8 V to 50 VDC (module normal operating voltage range) Standby current : 0.5ma (silent state) Output power : Висока моќност, струја на оптоварување 5А, падот на притисокот е занемарлив.

Параметри на производот

Condiiton:
100% Brand New
Color:
Black
Wiring:
Export three-wire system
Voltage range:
12V 24V 36V 48V
Supply voltage:
8V to 50VDC (module normal operating voltage range)
Standby current:
0.5ma (silent state)
Output power:
High power, load current 5A, the pressure drop is negligible.
Power consumption:
0.6Wmax
Anti interference delay:
about 0.6 second
Sensitivity:
5-10LX on 30-60LX off
Environment temperature:
-40 ~ +70
Related Humidity:
99% RH
Working Life:
6500 cycles
Detector waterproof grade:
IP 66
Use of the environment, temperature:
Can not be installed in a corrosive gas environment, minus 25 to 70 degrees.
Leads Length:
150mm
Product Size:
(L) x (W) x(H) 40 x 15.6 x 20 mm / 1.57 x 0.61 x 0.79(appr.)
Package Included:
1x Photocell Switch:
Notice:
Please allow 1-3cm error due to manual measurement and make sure you do not mind before ordering.:
Please understand that colors may exist chromatic aberration as the different placement of pictures.:
Слична стока