.

.

Eklind 51216 1/4 инчен перниче за контрола на хексадецимален Т-клуч Ален клуч

Eklind 51216 1/4 инчен перниче за контрола на хексадецимален Т-клуч Ален клуч

DEN 0.67

Пристапност
Залиха

Направени во Америка- Професионални алатки со висок квалитет, индустриско одделение направени во должината на вратилото на САД = 12in, рачка ширина = 4in Копчињата за хексадецимални копчиња (Ален клучеви) се користат за возење на внатрешни сврзувачки елементи на шестоаголник (Ален глава). Оптимална јачина- Овие алатки Eklind се направени со челик од легура на Eklind, кој е третиран со топлина, угаснат и смирен за оптимална јачина, вртежен момент и еластичност за безбедност и обложени со завршна обработка на 'рѓа. Hex hex hex hex hex handle- добивате дополнителен дострел и дополнителна потпора со подолгите шахти на копчињата. Eklind перничето за контрола на клучеви- клучеви кои имаат подолги шахти за да обезбедат дополнителен дострел и потпора, мазните рачки за винил се удобни и отпорност на лизгање, тие убаво се ставаат и се организираат во торбичка за компактна складирање, дури и во вашата кутија за алатки. Идентификувајте ги вашите алатки- големини на инчи се кодирани во црвена боја за да можете брзо да стигнете до точната алатка. Ги исполнува или ги надминува сите применливи стандарди- алатките за еклинд ги исполнуваат или ги надминуваат стандардните регулативи утврдени во законодавството ANSI, ASME, ROHS, REACH, CA PROP 65 и DODD-FRANG. Направени во Америка- Професионални алатки со висок квалитет, индустриско одделение направени во должината на вратилото на САД = 12in, рачка ширина = 4in. Копчињата за хексадецимални копчиња (Ален клучеви) се користат за возење на внатрешни сврзувачки елементи на шестоаголник (Ален глава). Оптимална јачина- Овие алатки Eklind се направени со челик од легура на Eklind, кој е третиран со топлина, угаснат и смирен за оптимална јачина, вртежен момент и еластичност за безбедност и обложени со завршна обработка на 'рѓа.

Параметри на производот

Слична стока