.

.

Адаптер за монтирање на леќи Fotodiox Pro - Rolleiflex SL66 серија леќи до Sony Alpha SLR/DSLR дигитално тело

Адаптер за монтирање на леќи Fotodiox Pro - Rolleiflex SL66 серија леќи до Sony Alpha SLR/DSLR дигитално тело

DEN 0.33

Пристапност
Залиха

Премиум одделение Fotodiox "Pro" адаптер Систем за двојно монтирање - Обратна монтирање на повеќето леќи SL66 за макро фотографија!. Фокусирање на хеликоид вграден во адаптер - загарантиран фокус на бесконечност. Вградена статив за тешки леќи. 24 месеци гаранција на производителот. Премиум одделение Fotodiox "Pro" адаптер. Систем за двојно монтирање - Обратна монтирање на повеќето леќи SL66 за макро фотографија!. Фокусирање на хеликоид вграден во адаптер - загарантиран фокус на бесконечност. Вградена статив за тешки леќи. 24 месеци гаранција на производителот. Без разлика дали снимате дигитално или на филм, Fotodiox нуди најголем избор на адаптери за леќи во светот. Измешајте платформи за камера/леќи или заштитено гроздобер стакло; Fotodiox има стотици начини да монтира леќи на вашата камера DSLR или SLR. Нашите адаптери даваат фокус на бесконечност, рачна контрола на отворот и цврста градба за траен квалитет.

Параметри на производот

Слична стока