.

.

Професионални Четири Цевка Алуминиум 72 Статив ЗА JVC ЕВЕРИО Камери

Професионални Четири Цевка Алуминиум 72 Статив ЗА JVC ЕВЕРИО Камери

DEN 3.33

Пристапност
Залиха

Главата На Течноста има претходно поставена противтежа, како и влечење на фиксна течност и во оските на тавата и навалувањето Нудејќи 360° панирање и +90° / -70° навалување. Интегрирана Рамна Основа со теми "& 3/8 " што ја прави главата разноврсна за повеќето стативи и додатоци. Плочата за брзо ослободување е обезбедена со завртка од 1/4" и завртка од 3/8" која нуди лизгачки опсег од +20/-25мм за патување. Многу цврсти алуминиумски ногарки со двоен ред со 3 пресеци, кои имаат гумени токи за заклучување и гумени стапала што не се лизгаат. Овој статив за глава на течност од 2 фази има вграден сад од 70 мм со распрскувач на средно ниво што обезбедува зголемена стабилност држејќи ги нозете на стативот во заклучена положба. Капацитет за оптоварување кој поддржува 18 Килограми. Дизајниран за сериозен корисник на камера / камера. Главата На Течноста има претходно поставена противтежа, како и влечење на фиксна течност и во оските на тавата и навалувањето. Нудејќи 360° панирање и +90° / -70° навалување. Интегрирана Рамна Основа со теми "& 3/8 " што ја прави главата разноврсна за повеќето стативи и додатоци. Плочата за брзо ослободување е обезбедена со завртка од 1/4" и завртка од 3/8" која нуди лизгачки опсег од +20/-25мм за патување.

Параметри на производот

Слична стока