.

.

ЦУБАКИ Ц2040НПРБ АНСИ Ролери Синџир, Едно Влакно, Занитвам,Никел, Инч, #2020 АНСИ Бр., 1 Теренот, 0.312 Ролери Дијаметар, 0.312 Ролери Ширина, 10 стапки Должина

ЦУБАКИ Ц2040НПРБ АНСИ Ролери Синџир, Едно Влакно, Занитвам,Никел, Инч, 2020 АНСИ Бр., 1 Теренот, 0.312 Ролери Дијаметар, 0.312

DEN 1744.16

Пристапност
Залиха

Анси едножичен ролери синџир за употреба во влажни средини Компонентите од јаглероден челик обложени со никел се отпорни на корозија и имаат опсег на работна температура Од 14 до 302 Степени F. плоча за поврзување со прстен, чаури со жлебови, делови со шут и претходно подмачкани за помалку почетно прилагодување на синџирот. Ги исполнува анси б29.1 стандард и Е Ограничување На опасни Материи (Рох) во согласност. Вклучува една врска за поврзување на секои 10' синџир. Овој синџир НА ролери АНСИ со еднонасочен навртуван РОЛЕРИ ОД ЈАГЛЕРОДЕН челик ЦУБАКИ е погоден за употреба во влажни средини. Овој синџир на ролери има плочи за поврзување со прстени, чаури со жлебови за подмачкување, делови со шут и е претходно подмачкан за подолг век на траење на синџирот и помалку почетно прилагодување на синџирот. Синџирот на ролери е составен со навртки, вклучува една врска за поврзување за секој синџир од 10' и има опсег на работна температура Од 14 до 302 Степени Ф.овој синџир на ролери Со едно влакно Цубаки е американски национален Институт За Стандарди (АНСИ) б29.1 стандард, што го прави димензионално заменлив со другите синџири АНСИ, е Ограничување на опасните Материи (Рох) во согласност и е погоден за употреба во вода, како на пример во перална за автомобили. Синџирите на ролери најчесто се користат како компонента за пренос на енергија и се составени од четири дела : плоча, валјак, черупка и игла. Серија цилиндрични ролки се држат заедно со странични врски, кои се вклопуваат заедно во забно тркало наречено запчаник.

Параметри на производот

Слична стока