.

.

Екотолс Биоблендер Дуо, Компостибилен Шминка Мешање Сунѓери, За Течност &засилувач; Крем Фондации, Еко Пријателски, Природен Изглед На Кожата, Суровост-Слободен &за

Екотолс Биоблендер Дуо, Компостибилен Шминка Мешање Сунѓери, За Течност &засилувач; Крем Фондации, Еко Пријателски, Природен Изглед На Кожата,

DEN 79.52

Пристапност
Залиха

Влажен сунѓер е најдобар за проѕирен, росен сјај Сувиот сунѓер е најдобар за поцелосно покривање и допир. Безбеден за чувствителна кожа, тестиран дерматолог. Направено со употреба на само 5 состојки (вода, пченка, бронопол**, природен конзерванс и природен пигмент). Патентирана форма со три различни рабови што ви овозможува да нанесете шминка за секој изглед. Сертифицирано, биоразградливо хартиено пакување отпечатено со мастило од соја. Бионанопол е тајната состојка што Го прави биоблендерот компостлив!. Сунѓерот За Мешање На Шминка За Чиста Убавина Eco Tools Bioblender е направен со чисти состојки погодни за земјата за да можете да создадете беспрекорна, блескава кожа без додаден отпад. Производите Без суровост и вегански Екотолови никогаш не се тестираат на животни. Изработени со рециклирани материјали-Екотулите веруваат во намалување на отпадот со користење на рециклирани материјали во нашите производи. Запознајте Биоблендер од Екотулс, еколошки сунѓер за шминка кој работи напорно за вас како и за планетата. Сунѓерот За Мешање На Шминка За Чиста Убавина Eco Tools Bioblender е направен со пет состојки погодни за земјата, за да можете да создадете беспрекорна, блескава кожа без додаден отпад. Одликувајќи се со патентирана форма со три различни рабови, можете лесно да ја отскокнете основата, да измешате коректор, контура, да поставите прав и да ги исчистите линиите. За прекрасен тен, влажен сунѓер и исцедете вишок вода додека не се навлажни. Додадете го претпочитаниот производ за тен (течен, крем или други) во сунѓерчето. Нанесете шминка со потскокнувачки движења, мешајќи го производот во кожата за рамномерна, природна завршница.

Параметри на производот

Слична стока