.

.

Пакувања со мраз за повреди што можат да се користат, 4 парчиња ладна/топла вода пакет гел олеснување на болката за рамо на рамо на рамо на глуждот, лактот Мигрена гл?

Пакувања со мраз за повреди што можат да се користат, 4 парчиња ладна/топла вода пакет гел олеснување на болката за рамо на рамо на

DEN 2.00

Пристапност
Залиха

Материјал : Ледената торба е изработена од висококвалитетна водоотпорна крпа Боја : Длабоко сина снегулка. Големина : Голем (11 "), среден (9"), мал (6 "). Еластичен завој : 103 см во должина. За да се изгуби и отстрани капачето свртете го спротивно од стрелките на часовникот. Пополнете ја мразната торба две третини полни со која било ладна вода од чешма, мраз вода, смачкана мраз или коцки со мраз. Свртете го капачето во насока на стрелките на часовникот додека не се обезбеди цврсто на мразната торба. Свртете ја торбата со мраз наопаку и цврсто притиснете на дното за да тестирате за истекување. Поправете ја ледената кеса на посакуваната област со еластичен завој за терапијата со ладна компресија. Внатрешната постава на мраз торба е мека, така што не обидувајте се да го ставите остриот мраз во него за да избегнете да го оштетите. Оваа мраз торба е дизајнирана за компресија на мраз, така што ако треба да користите За топла компресија, ве молиме имајте во предвид дека температурата на водата не над 60 центри (140 Фаренхајт степени). Кондензацијата може да се формира од надворешната страна на торбата. Завиткајте ја мразната кеса во мека крпа за да ја заштитите кожата и да избегнете акумулација на кондензација. Нанесете мраз торба за 20 до 30 минути (максимум) истовремено. Продолжете да повторувате по повредата. Почекајте еден час помеѓу апликациите. 【Брзо олеснување】 Идеално за примена на терапија со мраз, исто така може да се користи за топла компресија. (Ве молиме, забележете дека температурата на водата не над 60 центри). Тоа ви помага да ја намалите болката и отокот од ситни гребени, модринки, болки во мускулите, прскања и спринзии и спринзии, спринзи и спринзи и спринки и спринки и видови на мускули, испрскани болки, маски и мускули, шприци и спринки и спринки и видови на мускул Видовите, препорачани да помогнат во олеснување на болката, намалување на отокот и закрепнување на брзината. 【Водоотпорен дизајн】 Направено од мека допир Дакрон крпа и водоотпорен слој на ЕВА. Со дизајн отпорен на истекување, Дакрон текстил обезбедува водата да остане ладна или топла многу подолго. И да се биде лесен за носење и употреба насекаде. 【Обвитка од мраз】 Завитката ви помага да ја одржувате ледената торба лесно, можете да ја користите на кое било место и да правите други работи додека нанесувате топлина или ладна компресија. 【Лесен за употреба】 Едноставно исполнување со мраз и вода за да се ослободат непријатност од главоболки, модринки, мигрена, болки во мускулите и оток.Емната обвивка е дизајнирана да држи мраз торба на позиција. 【Пакетот вклучува】 Дојдете со 3 пакувања мраз торби, една голема (11 "), еден медиум (9"), еден мал (6 "), дури и вклучува 1 обвивка за поддршка на мраз со еластичност, различни големини за да одговараат на различни потреби.

Параметри на производот

Material:
The ice bag is made of high quality waterproof cloth.
Слична стока