.

.

Рачно Гравирана Декоративна Тегла Трајно Изработена Рачно Изработена Рачно Изработена Канистерска Завртка-Горниот Капак

Рачно Гравирана Декоративна Тегла Трајно Изработена Рачно Изработена Рачно Изработена Канистерска Завртка-Горниот Капак

DEN 672.00

Пристапност
Залиха

Стакло Пескарењето (резба на песок) сече длабоко и трајно во стакло, кристал или метал и нема да избледи. Дизајните се нацртани со слободна рака, матриците вешто се сечат рачно и секое парче се пескари поединечно. Гордо рачно изработени Во Америка; секое поединечно парче е потпишано и датирано за зачувување на безвременската уметност. Достапни се многу големини и уникатни дизајни, посебни барања се добредојдени доколку сакате сопствени предмети.5 чаша), Висок 2,75 Инчи, Широк 2,25 Инчи, чисто стакло со цврста боја, цврсто вклопување на горниот капак на завртката. - Олово слободно-Тешко стакло-Рачно изработено ВО САД-Високо отпорно на чипови - чисто цврсто стакло - цврсто завртка за запечатување горниот пластичен капак-Потпишан И датиран (со печатење на шепа и година) на дното-достапни се прилагодени дизајни и персонализирани гравури-безбедна Машина за Миење Садови, но се препорачува миење раце пескарење (резба на песок) сече длабоко и трајно додека ласерските гравирани или печатени предмети имаат тенденција да исчезнат. Пескарењето го дава најдоброто и најострото исечено на стакло или кристал, така што е многу позабележително од ласерот со побогата и многу подимензионална презентација.

Параметри на производот

Слична стока