.

.

A-Tech 8GB RAM МЕМОРИЈА за Acer Нитро 5 AN515-55-55M1 Игри Лаптоп | DDR4 2933MHz SODIMM PC4 - 23400 Меморија Надградба Модул

A-Tech 8GB RAM МЕМОРИЈА за Acer Нитро 5 AN515-55-55M1 Игри Лаптоп | DDR4 2933MHz SODIMM PC4 - 23400 Меморија Надградба Модул

DEN 806.24

Пристапност
Залиха

Ram Меморија Компатибилен За Acer Нитро 5 AN515-55-55 M1 Игри Лаптоп ( PN : NH 8 GB (1 x 8 GB Модул) DDR4 2933 MHz ( PC4-23400 / PC4-2933 Y ) DDR4 SO-DIMM ( 260-Pin) Не-ECC Unbuffered 1.2 V - DDR4 Стандарден Напон. Ги зголемува перформансите на вашиот систем со забрзување на времето на вчитување, забрзување на одзивноста и подобрување на способноста за поддршка на поголем обем на работа. Сите модули се подложени на тестирање за обезбедување квалитет за да се обезбедат сигурни и сигурни перформанси. А-Технологијата обезбедува Доживотна Гаранција за сите нарачки и нуди бесплатна Технолошка Поддршка базирана на Соединетите Држави пред, за време и по купувањето.

Параметри на производот

Слична стока