.

.

Маша Алатки - 1/4 Инчен Диск Кликнете 1-25 Nm Велосипед Вртежен Момент Клуч Сетови,Велосипед Одржување Алатка Комплет за патот &засилувач; Планински Велосипеди-Вклучув?

Маша Алатки - 1/4 Инчен Диск Кликнете 1-25 Nm Велосипед Вртежен Момент Клуч Сетови,Велосипед Одржување Алатка Комплет за патот

DEN 3.33

Пристапност
Залиха

1Компонентите вклучувајќи : 14 парчиња Битен Штекер ( 37мм / Л ) големина – PH2 , PH3 T15 , T20 , T25 , T27 , T30 , T40 H3 , H4 , H5 , H6 , H8 , H10 1pc Битен Приклучок ( 85mm / L ) големина – H5 1pc ( 100mm / L ) Продолжен Бар 1pc 1/4"д – Р ( 1-25 Nm ) Кликнете Вртежен Момент клуч.Маша Алатки 1/4 Инчен диск Кликнете вртежен момент клуч точност на индустриско ниво 1-25 Nm капацитет со подесување на 0.2 Nm микро прилагодување и можете да поставите соодветен опсег на вртежен момент на работата и без оштетување на завртките или рамката на велосипедот.Клучот за вртежен момент со рачка со текстура против лизгање го олеснува држењето на алатот, исто така има функција за заклучување и брзо ослободување за работните приклучоци нема да испадне и може брзо да ја извади или промени големината.Операција За Поставување вртежен момент - повлечете го Прстенот за Заклучување и држете го додека не заврши поставката за вртежен момент . Ослободете ја раката и прстенот за заклучување автоматски ќе се врати назад заклучете ја позицијата.Важно-Слушајте / Чувствувајте звучен "Клик" кога ќе се достигне точниот вртежен момент и знајте каде да застанете за да избегнете оштетување на завртките или предметот. * Компонентите, вклучувајќи : .

Параметри на производот

Слична стока