.

.

3 Парче Комплет Уникатен Дизајн На Парни Чамци Силиконски Запечатувачки Капак Тенџере Чаша Капак Кујна Алатка, Сина

3 Парче Комплет Уникатен Дизајн На Парни Чамци Силиконски Запечатувачки Капак Тенџере Чаша Капак Кујна Алатка, Сина

DEN 177.44

Пристапност
Залиха

●СПЕЦИФИКАЦИИ ● дизајн на форма на Пароброд, што го прави да изгледа уникатно, креативно и модерно како кујнска алаткаИмајќи предности на висока флексибилност, меко чувство на рака, издржлив за употреба и лесен за чистење. ①АПЛИКАЦИЈА 3 различни големини на капаци се користат за различни големини на садови за храна, како што се чаши, чинии и саксии. Questares дека дизајнот на 3 дупки е за лесно испуштање на доволно пареа за да се спречи вриење. €ДИЗАЈН_ нашите капаци имаат опсег на температура од -40 до +130€, па затоа е погоден за покривање на топла или вриење тенџере. И може да избегне прскање и истурање топла вода или маснотии. ①ПРЕДНОСТ е Направен Од силиконски материјал за храна, здрав и безбеден,еколошки. Опис : нашите капаци се совршени за покривање на врелиот или врел сад, бидејќи може да избегне прскање и истурање топла вода или маснотии, а уникатните 3 дупки може да испуштат доволно пареа. 3 различни големини на нашите капаци, тие може да се користат за чаши со различна големина, чинии или саксии. И неговиот дизајн на пароброд изгледа навистина креативно и деликатно. Тие се направени од силиконски материјал за храна, здрав и безбеден за употреба. Тие се исто така многу издржливи за употреба и лесни за чистење. Значи, сите тие се добри и практични кујнски гаџети што можете да ги изберете. Спецификации : Состојба : 100% Сосема Нов И Висококвалитетен Материјал : Силиконска Боја : Сина Големина С : Дијаметар : Приближно : 13,8 см / 5,4 инчи Големина М : Дијаметар : Прибл.

Параметри на производот

Слична стока