.

.

Редуктор На Брзина на црви, Редуктор На Брзина На Црви 28:1 Сооднос На Намалување На Моторот Додатоци За Внатрешен Погон Со 24 Заби Тркало за Црви 6мм Вратило на Менува?

Редуктор На Брзина на црви, Редуктор На Брзина На Црви 28:1 Сооднос На Намалување На Моторот Додатоци За Внатрешен Погон Со 24

DEN 470.40

Пристапност
Залиха

Усвојува софистицирана технологија на производство, која е компактна, цврста, има висока торзија и има сооднос на намалување на брзината 28 : 1 Со само заклучување, може да реализира обратно само заклучување, така што моторот не треба да продолжи да применува торзија за одржување на товарот. Може да се справи со тешки торзиони оптоварувања без да се грижи за заокружување или лизгање на шахтите и дупките, обезбедувајќи моќна и стабилна моќност за роботот. Едната страна на менувачот е кружен отвор, а другата страна е рамна, што е погодно за инсталирање и фиксирање на запчаникот за црви. Може стабилно да ја пренесе торзијата генерирана од моторот на менувачот до излезното вратило и да го зголеми опсегот на употреба на запчаникот за црви. Спецификација : Тип На Ставка : Редуктор На Брзина На Црви Материјал : Месинг, Модел Од Нерѓосувачки Челик : За 5204 0001 0002 Вратило на Менувачот : 6мм Д Дупка Црв Тркало : 24 Употреба На Заби : Додатоци За Внатрешен Погон На Моторот И има завртки за стегање од секоја страна.

Параметри на производот

Слична стока