.

.

Аквариум Готида Висечки Држач За Водни Растенија: Држач За Аквариумски Растенија Со Куки, Држач За Висечки Аквариумски Растенија За Аквапонично Одгледување Расте?

Аквариум Готида Висечки Држач За Водни Растенија: Држач За Аквариумски Растенија Со Куки, Држач За Висечки Аквариумски Растенија

DEN 3.00

Пристапност
Залиха

Префект Дизајн : Овие Аквариумски Висечки Држач за Водни Растенија се опкружени со многу дупки(предниот и долниот дел), Држачот За Аквариумски Растенија се грижи водата да тече низ корените на водното растение и да формира добра внатрешна циркулација на водата на аквариумот, многу дупки од дното е добро за корените на растенијата да излезат и да растат Висечкиот Држач за Аквариумски Растенија е лесно да се одделат растенијата и поголемиот простор може да стави повеќе растенија да растат. Удобен За Употреба : Држачот За Водни Растенија Што Виси Аквариум е погоден за употреба, само закачете ги во аквариуми и резервоари за риби, тогаш држачот за растенија за аквариум ќе формира целина со се што е во нив, држачот за висечки аквариумски панталони може да се размножува и расте брзо, а рибите можат да живеат посреќно и поудобно. Материјал на производот : Овој Држач За Водни Растенија Што Виси Аквариум е изработен од абс пластика, издржлив, отпорен на корозија, отпорен на топлина, нетоксичен и без мирис, обезбедува здрава и безбедна средина за рибите, ракчињата и растенијата, кои можат да ги украсуваат вашите резервоари долго време. Функционални Карактеристики : Држачот За Висечки Водни Растенија во Аквариум се применува за садење или брзо размножување на растенија во аквариуми и резервоари за риби, што може да обезбеди поудобно опкружување за раст на рибите, а висечкиот држач за растенија во аквариум исто така може да игра важна улога во украсувањето аквариуми или резервоари за риби. Широка Примена : Овој Држач за Водни Растенија Што Виси Аквариум е лесен за употреба, може стабилно да виси на многу видови аквариуми, многу поубав и постабилен изглед од другите видови аквариумски водни чаши за растенија. Држачот за Аквариумски Растенија работи одлично за потос, цвет од лотос, нарциси, афион, среќен бамбус и повеќе водни растенија. Ако вашите растенија се новороденчиња или мали, можете да ставите камчиња или ситен чакал за да ги направите чашите за аквариумски садници стабилни на тенџерето, воден воден сад за растенија со дупка многу подобро за растенијата кои претпочитаат да ги закопаат своите корени. Спецификации на производот : Карактеристики : Држач За Аквариумски Растенија Со Двојни Кутии, Висечки Саксија За Водни Растенија, Чаши За Аквариумски Жардиниери За Емерзирани Растенија, Украси За Акваскејп овој сад за водни растенија е префектен за одгледување или брзо размножување на растенија на вашиот аквариумски резервоар за риби! Толку многу од вообичаените домашни растенија ја сакаат водата со богата хранлива материја, а висечкиот држач за растенија за аквариум исто така може да ви помогне да ги намалите нитратите во вашиот аквариум.

Параметри на производот

Слична стока