.

.

X-DREE 30pcs NH 2.50 mm Конектор Crimp Контакт Игла Бакар-Калај(30pcs NH 2.50 mm Конектор Pinza де контакт Пин Кобре-

X-DREE 30pcs NH 2.50 mm Конектор Crimp Контакт Игла Бакар-Калај(30pcs NH 2.50 mm Конектор Pinza де контакт Пин Кобре-

DEN 196.80

Пристапност
Залиха

Име на производот : NH2 50 Контакт;Модел : NH2. 50mm;Теренот : 2. Тековен Рејтинг : AC / DC 3 A;Рејтинг На Напон : AC/DC 250 V;Температурен Опсег : - 25 C ДО 85 C.Отпорност На Контакт : Почетна вредност : 15m om max.По тестирање на животната средина : 20м ом макс.;Отпорност на изолација : 500м Ом;издржлив напон : НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА 1500 V/мин. Применлива жица : #30-#22;Применлива дебелина на плочата за КОМПЈУТЕР : 1,6 мм(применлив Кабел : # 30- # 22; гросор де ла плака де КОМПЈУТЕР применлив : 1,6 мм. Тежина : 5г;Содржина На Пакетот : 30(+/-2%) x NH2.50 Контакт(Пезос : 5 g; Контенидо дел пакет : 30 (+/- 2%) x NH2. 30 парчиња NH 2,50 mm Конектор Crimp Контакт Игла Бакар-Тинтовој мал, теренски докажан конектор за печатени плочки е сигурен и има голем капацитет за носење струја. Може да се користи со широк спектар на сигнали, напојување и излезни кола што се појавуваат во електронските производи за широка потрошувачка.Овој мал, теренски докажан конектор за печатени плочки е сигурен и има голем капацитет за носење струја.

Параметри на производот

Слична стока