.

.

Hawkdancing Potneware Patteryer Serving Serving Serving Тиркизна на бел апстрактен дизајн

Hawkdancing Potneware Patteryer Serving Serving Serving Тиркизна на бел апстрактен дизајн

DEN 1057.60

Пристапност
Залиха

Уметнички рака направени Современ дизајн. Безбедна храна и машина за миење садови. Stoneware со висок пожар. Голем облик на чинија. Уметнички рака направени. Современ дизајн. Безбедна храна и машина за миење садови. Stoneware со висок пожар. Голем облик на чинија. Обожавам да работам со боја и форма, а овој сад е одличен пример. Апстрактниот дизајн е составен од едноставни форми со засечени линии за да додаде длабочина и варијација. Ова е суво бело матно глазура и спиралата на кобалт собира нијанси на лаванда. Секогаш е предизвик да се „задржи едноставен“ и сè уште да се направи дизајн што ја исполнува формата и е визуелно возбудлив. Мислам дека оваа чинија го прави тоа! Благодатна форма на чинија, ширина од 10,25 инчи, длабочина од 2,75 инчи. Безбедна храна, микробранова печка и мијалник за садови!.

Параметри на производот

Слична стока