.

.

Кралскиот Селангор 013792 Послужавник, 12.6 х 2.4, Калај

Кралскиот Селангор 013792 Послужавник, 12.6 х 2.4, Калај

DEN 2.67

Пристапност
Залиха

Основан во 1885 Година, Кралскиот Селангор е најголемиот производител на Калај во светот Секое парче е прецизно рачно завршено од нашите искусни занаетчии. Соработка Со Меѓународни дизајнери како микел Беринг, Magnк Магнусон, фримен лауд И Ник мунро. Како и музеи како Што Се Музејот Викторија И Алберт во Обединетото Кралство, Музејот На Националната палата Во Тајван и Музејот На Исламската уметност Во Малезија. Основан во 1885 Година, Кралскиот Селангор е најголемиот производител на Калај во светот. Секое парче е прецизно рачно завршено од нашите искусни занаетчии. Соработка Со Меѓународни дизајнери како микел Беринг, Magnк Магнусон, фримен лауд И Ник мунро. Како и музеи како Што Се Музејот Викторија И Алберт во Обединетото Кралство, Музејот На Националната палата Во Тајван и Музејот На Исламската уметност Во Малезија. Во 1885 година, еден млад Калај Смит По име Јонг кун пристигна Во Малаја од Кинеското пристаниште Шанту, вооружен со малку повеќе од збир на алатки и решеност да успее. Денес, скромното претпријатие На Јонг Кун е Кралскиот Селангор, најистакнатото име на светот во квалитетен Калај. Нашите дизајнери и занаетчии континуирано ги прошируваат границите на дизајнот На Калај додека остануваат верни на нашето Наследство на занаетчиството. Придружувајќи ни се на ова патување се истомисленици дизајн соработници како што се наградуваните Magnк Магнусон и џејми Јанг, како и културни организации како што се музејот в&А (викторија и Алберт). нарачаните трофеи Од Кралскиот Селангор ги одбележуваат победничките моменти на спортски настани како што се формула 1 во Малезија, Сингапур и Кина, шангај атп 1000 мастерс и истиот Турнир Во Голф Дарби Лпга Малезија.

Параметри на производот

Слична стока