.

.

Обвинете Ги Индустриските Алатки 10 Парчиња Од 5/16 Х 5/16 Х 2-1/2 Х. С. С. Плус 5% Алатка За Струг Од Кобалт, 5095-0017х10

Обвинете Ги Индустриските Алатки 10 Парчиња Од 5/16 Х 5/16 Х 2-1/2 Х. С. С. Плус 5% Алатка За Струг Од Кобалт, 5095-0017х10

DEN 0.67

Пристапност
Залиха

Земјата за тешки парчиња на кастинг и кованици, 10 ПС/СЕТ Вкупна Должина : 2-1/2". Земјата за тешки парчиња на кастинг и кованици. Изработен Од М35 (Х. + 5% КОБАЛТ), што овозможува поголема сигурност, издржливост и подолг век на траење на алатот. Кобалтот е потежок од челикот со голема брзина и обезбедува подобра отпорност на абење. Најчесто се користи на високи легури на истегнување. Материјал Одделение : М35. Крајна Форма : Квадрат. Поголема Отпорност На Топлина. Поголема Издржливост На Врвовите. Повисока Точка На Топење. Поголема Отпорност На Замор. Подолг Век На Траење На Алатката. Потребно Е Многу Помалку Течност За Ладење. Нерѓосувачки челик. Легури на титаниум. надворешна нишка. внатрешна нишка. надворешен жлеб. вртење од десната страна. вртење на левата рака. М35 струг битови може машина следниве метал : . Кобалтот м35 има поголема кршливост од ХСС.

Параметри на производот

Слична стока