.

.

Самсон СР880 Затворени Студиски Слушалки

Самсон СР880 Затворени Студиски Слушалки

DEN 1.33

Пристапност
Залиха

Нуди звучна јасност, идеална и за аудио професионалци и за љубителите на музиката Возачите со висока чувствителност на неодиниум од 50 мм репродуцираат јасно и прецизно аудио од 20 Hz - 20k Hz. Протиен-кожните ушни перничиња и самоприлагодливата лента за глава обезбедуваат сигурно и природно вклопување, одлично за долги сесии за слушање. Дизајнот со затворен грб обезбедува одлична стерео слика и голема звучна изолација. 1/8" до 1/4 " позлатен адаптер вклучени. Нуди звучна јасност, идеална и за аудио професионалци и за љубителите на музиката. Возачите со висока чувствителност на неодиниум од 50 мм репродуцираат јасно и прецизно аудио од 20 Hz - 20k Hz. Протиен-кожните ушни перничиња и самоприлагодливата лента за глава обезбедуваат сигурно и природно вклопување, одлично за долги сесии за слушање. Дизајнот со затворен грб обезбедува одлична стерео слика и голема звучна изолација. 1/8" до 1/4 " позлатен адаптер вклучени. Самсон СР880 Слушалките За Студио Со Затворен Грб нудат целосна звучна јасност и рамнотежа. Дизајнирани за ултра удобни сесии за слушање и мешање, СЛУШАЛКИТЕ СР880 се опремени со возачи со висока густина од 50мм неодимиум кои обезбедуваат одличен одговор на басот, топли средни и продолжени високи фреквенции.

Параметри на производот

Слична стока