.

.

POWERTEC 11240 4,5 инчи за пескавачки ракави за вретено Sander во 6 големини со разновидни грицки 80, 120, 240 | Асортиман на ракав за пескави на алуминиумски оксид во дија. 1/2, 3/4, 1, 1-1/

POWERTEC 11240 4,5 инчи за пескавачки ракави за вретено Sander во 6 големини со разновидни грицки 80, 120, 240 | Асортиман на ракав за пескави

DEN 3.00

Пристапност
Залиха

Вклучува : Професионални ракави за пескарење на алуминиум оксид во 3 решетки (80, 120, 240) и шест големини (1/2 ", 3/4", 1 ", 1-1/2", 2 "и 3")-пакет од 18 Совршено вклопување : Овие ракави со вретено со долги времиња од 4 инчи, се вклопуваат директно над металното вратило на тапанот за пескарење. Професионална завршница : Совршен осцилирачки Сандерс за проекти за обработка на дрво, и се користи за пескарење, повторно поставување, абрадија и полирање на некои метали и најкори и тврди шуми. Направено до последно : Секој ракав за пескарење е внимателно конструиран од премиум алуминиум оксид за да се зголеми долговечноста и да се спречи вчитувањето. Компатибилност : Работи со осцилирачки вретено Сандерс, вклучувајќи модели од Powertec (Точка# OS1400, OS1000), Делта, Гризли, etет, Риби и Вен. Вклучува : Професионални ракави за пескарење на алуминиум оксид во 3 решетки (80, 120, 240) и шест големини (1/2 ", 3/4", 1 ", 1-1/2", 2 "и 3")-пакет од 18. Совршено вклопување : Овие ракави со вретено со долги времиња од 4 инчи, се вклопуваат директно над металното вратило на тапанот за пескарење. Професионална завршница : Совршен осцилирачки Сандерс за проекти за обработка на дрво, и се користи за пескарење, повторно поставување, абрадија и полирање на некои метали и најкори и тврди шуми. Направено до последно : Секој ракав за пескарење е внимателно конструиран од премиум алуминиум оксид за да се зголеми долговечноста и да се спречи вчитувањето. Компатибилност : Работи со осцилирачки вретено Сандерс, вклучувајќи модели од Powertec (Точка# OS1400, OS1000), Делта, Гризли, etет, Риби и Вен. Воведување на пакетот за асортиман на ракави од 4,5 инчи за пескави од Powertec. Овие Spindle Sander Sender Satere Pack беше дизајниран да им даде на вашите површини совршена завршница што ја заслужуваат. Најчесто се користат за кривини за пескање и полирање, отстранување на материјали и обработка на обработка, овие додатоци на Sander работат ефикасно на широк спектар на не-ферозни проекти засновани на метали и дрво. Конструирани од алуминиум оксид, овие абразивни ракави со високи перформанси имаат супериорен квалитетен жито што дава прецизност и професионален квалитет на квалитет. Овој економичен комбо пакет вклучува ракави за пескарење со шкурка од 4-1/2-инчи во 6 големини и во три различни решетки за да се осигурате дека го имате токму она што ви треба за совршена занаетчиска обработка на дрво.

Параметри на производот

Слична стока