.

.

Куќиште на тастатура за купола за Samsung Galaxy Tab S7 Fe 12.4 2021 - Паметен безжичен водоотпорен одвојлив магнетски таблет тастатура за тастатура за S7 FE SM -T730/T736 со држач за пенк

Куќиште на тастатура за купола за Samsung Galaxy Tab S7 Fe 12.4 2021 - Паметен безжичен водоотпорен одвојлив магнетски таблет тастатура

DEN 751.84

Пристапност
Залиха

Капацитет на батеријата : 230m Ah Целосно наполнето : 2 часа. Достапни времиња : 200 пати. Подготвеност за 3 месеци (90 дена). Континуирана употреба 6 часа. Клучен живот : 300 милиони пати. Фолио магнетски. 3 агол на магнетски штанд (поддршка 120 °/125 °/135 ° агли на гледање). Вграден држач за пенкало. 360 ° Заштитно тело за заштита на телото. Само одговара на Samsung Galaxy Tab S7 Fe 12. Магнетна привлечност помеѓу тастатурата и случајот, но одвојување. Овој дизајн има голема предност. Кога треба да ја користите тастатурата за да напишете, можете да ја користите како обична тетратка и кога Таблетот Samsung е далеку од вас, можете исто така да напишете на далечина. Ако сакате само да го користите како „голем телефон“, тогаш можете да ја расклопите тастатурата за да ја намалите тежината. Може да се користи како подарок за семејство и пријатели и да им изненадиме. Дали некогаш сте се сретнале со оваа ситуација? Кога работите во канцеларијата, случајно ја превртевте чашата полна со кафе и ја навлажнувате тастатурата. Како резултат, тастатурата има различни ситни проблеми што влијаат на вашите Работа сега веќе не треба да се вознемирувате со ова. Нашата водоотпорна тастатура може да работи нормално во различни влажни околини и да ја подобри вашата работна ефикасност. Вклучете ја моќта, зелениот индикатор за 1 секунда (ако индикаторот е црвен , ве молиме, наполнете на време). Притиснете го копчето за појавување "FN + C" за 1 секунда, безжичниот индикатор Blue Iights Flicker во состојбата на спарување, а времето на ефектот е околу 120 секунди. Отворете ја функцијата за безжично пребарување на надворешниот уред, кликнете на пребарувањето "Безжична тастатура". Откако спарувањето е успешно, индикаторот светла излегуваат и можете да ја користите тастатурата. Ако нема операција за 10 минути, тастатурата ќе оди во состојба на спиење и ќе почека 2 ~ 3 секунди од кој било клуч за да се разбуди. (Сè додека се совпаѓа еднаш, нема потреба подоцна да се повтори врската. Паметна тастатура Samsung Galaxy Tab S7 Fe тастатура : Овој случај на тастатура Galaxy S7 Fe 12.4 "Обезбедува сеопфатна заштита од гребнатини, испакнатини или вдлабнатини и ја штити вашата таблета од разни несреќи со паѓање. Заштитува од отпечатоци од прсти, влијанија, гребнатини и прашина. Прецизните пресеци овозможуваат целосни Пристап до сите пристаништа, сензори, звучници, микрофони и фотоапарати. Тастатура за одвојување на безжична допир : Заштитното покритие на тастатурата за одвојување не само што може да го заштити вашиот таблет, туку и користете ја оваа безжична тастатура за Bluetooth за да ве натера да го почувствувате „вистинскиот“ лаптоп.QWERTY тастатура изградена вградена тастатура за тастатура -Во допир, нема потреба од посебен глушец. Touch Pad исто така има копчиња со лево и десен клик, што го прави полесно од кога и да било да се движите вашата содржина. 3 Случај за тастатура на аголот на гледање : Обезбедете 3 различни агли на штандови, прилагодени за вашето пишување, Прикажување и пишување цели, погодни за разни сценарија за живот и работа. Shounder Sen Pen : Samsung Galaxy Tab S7 Fe Case со тастатура беспрекорно поддржува безжично полнење за S пенкало, специфичен слот за моливи за да го поставите пенкалото, избегнувајте оштетување на батеријата на пенкалото на пенкалото со повеќе обвиненија.

Параметри на производот

Слична стока