.

.

Северно лице Монарх Триклима женски јакна

Северно лице Монарх Триклима женски јакна

DEN 2104.96

Пристапност
Залиха

100% полиестер Полиестерска обвивка. Затворање на патент. Само миење на рацете. Авантура подготвена. Trенската монарх триклиматска јакна парови водоотпорна, 100% -реализирана надворешна обвивка со лагерна јакна изолирана со топлина. Овие разноврсни, слоеви богати со карактеристики можат да се носат одделно или заедно, што и да бара условите. Прилагодлива топлина за секоја авантура! Носете ја школка и внатрешна јакна за супериорна топлина и заштита на влажни временски услови. Носете ја внатрешната јакна за ладни суви денови или облечете ја јакна од школка за топли, влажни денови. Се соочуваат со времето. Dryvent Tech, заштита на ветерници и издржлива завршна облога на вода (DWR) создаваат водоотпорна, ветерница и дише школка, додека внатрешноста има 100 грама топлински еко-рециклирана изолација за да ве задржи топло-дури и во влажно време. Стандардно вклопување. Со ласкава форма и обилна подвижност, оваа јакна е совршена за лесно носење или поставување нагоре.

Параметри на производот

Слична стока