.

.

Cubitron II 3M Платно појас 777F, 80 YF-тежина, 4 во x 36 in, Fabri-Lok, единечен-флекс

Cubitron II 3M Платно појас 777F, 80 YF-тежина, 4 во x 36 in, Fabri-Lok, единечен-флекс

DEN 1.67

Пристапност
Залиха

Мешавината со жито од 3М керамички алуминиум оксид ги надминува абразивите на алуминиум оксид во намалена стапка Издржлива мешавина од керамички/алуминиум оксид го проширува животот на ременот, создавајќи повеќе делови по појас и бара помалку промени во ременот. Поддршката на полиестер во тешка категорија поддржува висок притисок, цврсти апликации и може да се изврши влажно или суво. Содржи помош за мелење за да се намали топлината и да се зголемат перформансите кога се користат не'рѓосувачки челик и други егзотични метали. Трајната врска со смола се спротивставува на влошувањето од топлината, продолжувајќи го животот на ременот. Мешавината со жито од 3М керамички алуминиум оксид ги надминува абразивите на алуминиум оксид во намалена стапка. Издржлива мешавина од керамички/алуминиум оксид го проширува животот на ременот, создавајќи повеќе делови по појас и бара помалку промени во ременот. Поддршката на полиестер во тешка категорија поддржува висок притисок, цврсти апликации и може да се изврши влажно или суво. Содржи помош за мелење за да се намали топлината и да се зголемат перформансите кога се користат не'рѓосувачки челик и други егзотични метали. Трајната врска со смола се спротивставува на влошувањето од топлината, продолжувајќи го животот на ременот. 3М -крпа појаси 777 F има мешавина од 3М керамички абразивно зрно и алуминиум оксид за зголемена издржливост и ефикасност на сечење и е погодна за умерено отстранување на залихите до операциите за завршна обработка. Поддршката за крпа во тешка категорија поддржува апликации со висок притисок, работи добро на метали чувствителни на топлина и може да се користи во влажни или суви апликации. Искористете ја зголемената издржливост и ефикасноста на сечење со 3 метри крпа 777 F. Овој појас има мешавина од 3М керамички абразивно зрно и алуминиум оксид што ги надминува ремените на алуминиум оксид во апликациите за отстранување на акции и метални апликации. Поддршката за крпа во тешка категорија поддржува апликации со висок притисок, добро се извршува на метали чувствителни на топлина и може да се користи суво или со лубрикант.

Параметри на производот

Слична стока