.

.

N/A не'рѓосувачки челик Свирче чајник емајл чајник со рачка отпорна на топлина за шпорет на индукција на гас

N/A не'рѓосувачки челик Свирче чајник емајл чајник со рачка отпорна на топлина за шпорет на индукција на гас

DEN 9139.20

Пристапност
Залиха

1 Материјал : Котел од не'рѓосувачки челик од одделение за храна, 2,5 L, варен еднаш, може да ги задоволи потребите на целото семејство, внатрешниот резервоар за песок, отпорен на 'рѓа и без вкус. Основата се загрева рамномерно, а спроводливоста на топлина е ефикасна, што може да го скрати времето на вриење. Лесно за истурање : Ергономската рачка на Бакелит е удобна за одржување. Покривот на млазницата за превртување обезбедува безбедна и лесна топла вода што се истура. Вграден свиреж : Гласниот свиреж гарантира дека можете да слушнете други простории откако ќе зоврие водата. Можете да направите други задачи, да се опуштите, да гледате филм или да свирите музика без да гледате во котел. Безбеден дизајн : рачка отпорна на топлина, капакот на млазницата за флип. Врвот е целосно затворен, а пареата не излегува одозгора. Силна компатибилност : Погодно е за сите видови на печки, чајници, компатибилни со сите видови на прибор за готвење, како што се печки за гас, индукциски шпорети, електрични керамички печки, халогени ламби, печки од дрво, итн. Котел, 2,5 L, варен еднаш, може да ги задоволи потребите на целото семејство, внатрешниот резервоар за песок, докажан од 'рѓа и без вкус. Основата се загрева рамномерно, а спроводливоста на топлина е ефикасна, што може да го скрати времето на вриење. Лесно за истурање : Ергономската рачка на бакелит е удобна за одржување. Капакот на млазницата за превртување обезбедува безбедна и лесна топла вода што се истура. Вграден свиреж : Гласниот свиреж гарантира дека можете да слушнете други простории откако ќе зоврие водата.

Параметри на производот

Name:
Whistling Kettle
Material:
Stainless steel
Capacity:
2.5L
Size:
about 22.5x19.5cm/8.85*7.67in
Body thickness:
0.35mm
Process:
spray color on the surface and sanding inside.
Packing List:
Whistle Kettle * 1:
Note:
1. Due to the light and screen difference, the item's color may be slightly different from the pictures.:
2. Please allow 0.5-2 cm differences due to manual measurement.:
will definitely add a nice and stylish look to your kitchen:
Smooth & ergonomical handle:
Lift the handle up when boiling and let it stay cool for a while before put your hand on it.
Слична стока