.

.

SmartKnitBigKids Беспрекорни чорапи за чувствителност

SmartKnitBigKids Беспрекорни чорапи за чувствителност

DEN 239.20

Пристапност
Залиха

Дијабетичен чорап Повлечете го затворањето. Навистина беспрекорно - дали вашето дете страда од утрински топени растојанија поради рабовите? Комплетно ослободени од шевови, овој производ е плетен како гасеница да го врти својот кожурец од пети нагоре, елиминирајќи ги сите грутки и испакнатини и обезбедува удобно вклопување без гужва. Уникатен дизајн без потпетици - овој дизајн „без потпетици“ им овозможува на малите деца да ги облекуваат своите чорапи со доверба и да ги спречуваат да ги надминуваат своите чорапи толку брзо. Исто така, ја прави големината малку незгодна бидејќи должината на ногата (глуждот, екипажот или високото колено) зависи од големината на стапалото на детето. Бидете сигурни да се повикате на табелата со големина и видеата во рингишпил на слика лево!. Меко и форма на форма-Затегнувањето на предива резултира во форма што одговара на форма што го елиминира брчки и гребење на прстите, што го прави одличен за децата со сензорни проблеми. Не е наменета за употреба со загради АФО. Удобно, необврзувачко врвот-Необврзувачкото орело врвот не значи лизгање или иритирачки поттикнувања на глуждот. Збогум смрдливи стапала-направени во САД од високо-технолошки влакна дизајнирани да го отстранат потењето, обезбедувајќи посува чорап и затоа спречуваат смрдливи нозе. Дијабетичен чорап. Повлечете го затворањето. Навистина беспрекорно - дали вашето дете страда од утрински топени растојанија поради рабовите? Комплетно ослободени од шевови, овој производ е плетен како гасеница да го врти својот кожурец од пети нагоре, елиминирајќи ги сите грутки и испакнатини и обезбедува удобно вклопување без гужва. Уникатен дизајн без потпетици - овој дизајн „без потпетици“ им овозможува на малите деца да ги облекуваат своите чорапи со доверба и да ги спречуваат да ги надминуваат своите чорапи толку брзо. Исто така, ја прави големината малку незгодна бидејќи должината на ногата (глуждот, екипажот или високото колено) зависи од големината на стапалото на детето. Бидете сигурни да се повикате на табелата со големина и видеата во рингишпил на слика лево!. Меко и форма на форма-Затегнувањето на предива резултира во форма што одговара на форма што го елиминира брчки и гребење на прстите, што го прави одличен за децата со сензорни проблеми. Не е наменета за употреба со загради АФО. Удобно, необврзувачко врвот-Необврзувачкото орело врвот не значи лизгање или иритирачки поттикнувања на глуждот. Збогум смрдливи стапала-направени во САД од високо-технолошки влакна дизајнирани да го отстранат потењето, обезбедувајќи посува чорап и затоа спречуваат смрдливи нозе. Чорапите за чувствителност на Smart Knit Big Kids имаат неколку карактеристики на удобност. Високо-технолошки полиестер и ликра влакна ја фаќаат влагата подалеку од кожата, помагајќи да се обезбеди посува чорап, да се држат нозете ладни и удобно и да се спречат смрдливи стапала. Удобниот и необврзувачки орео-врв ги елиминира иритирачките вдлабнатини, истовремено спречувајќи ги да се лизгаат чорапите. Покрај тоа, дефинирана пета помага да се задржат чорапите во место. Дизајните на чорапи вклучуваат екипа или должина на глуждот. Пронаоѓањето на точна големина е всушност многу лесно со употреба на табелата со големина (исто така се наоѓа во рингишпил на слика) : . За разлика од нашите чорапи Smart Knit Kids, Smart Knit Big Kids чорапите за беспрекорна чувствителност имаат дефинирана пета што овозможува големината да одговара со традиционалната големина на чевли. Пронајдете ја правилната големина на чевли за мажи или жени на табелата и изберете ја соодветната големина на чорапот. Носачи на заграда AFO : Овие чорапи не се наменети за употреба како чорапи AFO или KAFO. Посетете ја нашата продавница за нашите Smart Knit и Smart Knit Kids AFO или KAFO чорапи дизајнирани и за возрасни и за деца. Забележете дека нема иритирачки цвест никаде во пети на чорапот. Кога чорапот е свртен внатре, сè уште е лесно да се види дека чорапите Smart Knit Big Kids се навистина лесни. Не дозволувајте настапите да ве измамат - може да има линија за бразда по прстите што може да изгледаат како цвест, но креирањето на чорапот започнува во еден момент и е плетена како кожурец. Иако се надеваме дека овие ќе бидат утеха за сите деца со проблеми со чувствителност на цвест, сите деца се различни во нивото на толеранција. Handlinked е креиран со поврзување на двете страни на чорапот за да ги споиме пети на чорапот. Иако цвест е колку што е можно рамно, сепак можете да ја видите и почувствувате линијата на цвест на пети.

Параметри на производот

Слична стока