.

.

Гума -кал општа намена гумен лист 60А - црн - 0,125 x 8 диск

Гума -кал општа намена гумен лист 60А - црн - 0,125 x 8 диск

DEN 1008.00

Пристапност
Залиха

Разновиден гумен материјал кој е совршен за комерцијални, индустриски и станбени апликации Изработено од ултра-оддалечена стирен бутадиен гума за конкурентно влијание и отпорност на абразија. 60 A durometer му дава на овој гумен лист тврда површина и умерена постојаност. Мерки 1/8-инчен во дебелина за зголемен флекс и ефикасност во детални апликации, како што се заптивки и заптивки. Совршено за апликации кои доживуваат екстремни температури, со работен опсег од -10 ° до 190 ° F. Гума од гума-Кал гума е нашиот стандарден гумен производ, дизајниран за јачина и разноврсност во широк спектар на потенцијални апликации. Црна во боја и направена од стирен бутадиен гума (SBR), оваа трајна гума на листови се одвива добро во физички барани апликации, без оглед на тоа дали локацијата е индустриска, комерцијална или станбена. Како водечки снабдувач на индустриска гума во Северна Америка, ние имаме за цел да обезбедиме висококвалитетни, разноврсни гумени производи што можат да издржат најострите физички услови-исто како и овој цврст гумен лист направен од СБР. Оваа цврста гума на листови има исклучителни отпори на шок, влијание и абразија, така што може да се користи дури и во најтешките индустриски поставки. Секој тенок гумен лист од 0,125 ”може да издржи екстремни температури, од -10 ° до 190 ° F, што го прави овој производ совршен за употреба како индустриски гумени делови за машини.

Параметри на производот

Слична стока