.

.

ПОЗДРАВ Копита Кастри Плоча, 4 Ножеви Алуминиумска Легура Копита Кастри Машина Добиток Материјали Копита Тример Додаток За Овци Кози Говеда Коњи Добиток

ПОЗДРАВ Копита Кастри Плоча, 4 Ножеви Алуминиумска Легура Копита Кастри Машина Добиток Материјали Копита Тример Додаток За Овци Кози

DEN 995.20

Пристапност
Залиха

①ЛЕСЕН за УПОТРЕБА сечилото е инцизивно и отпорно на корозија Може брзо да ја скрати потковицата и да го изедначи работ на копитата. €ПРЕКРАСЕН ДИЗАЈН ● Избрани глави за сечење алуминиумска легура и сечила од легура, силни и издржливи, висока цврстина, отпорност на абење, не е лесно да се деформираат или оштетат. ●ИЗВОНРЕДНИ ПЕРФОРМАНСИ може да се користат во комбинација со мелница за копита за подобри резултати и е погодна за фарми и пасишта. ①УДОБЕН ЗА УПОТРЕБА е безбеден за употреба и лесен за ракување за да се спречи непотребно оштетување на добитокот за време на кастрењето. ●ВИСОКОКВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ е Лесен За инсталирање и расклопување, погоден за отсекување на стапалата или копитата на мазги, овци, говеда, коњи и друг добиток. Лесен за инсталирање и расклопување, погоден за отсекување на стапалата или копитата на мазги, овци, говеда, коњи и друг добиток. Сечилото е инцизивно и отпорно на корозија. Може брзо да ја скрати потковицата и да го изедначи работ на копитата. Безбеден е за употреба и лесен за ракување за да се спречи непотребно оштетување на добитокот за време на кастрењето. Избрани глави за сечење алуминиумска легура и сечила од легура, силни и издржливи, висока цврстина, отпорност на абење, не е лесно да се деформираат или оштетат.

Параметри на производот

Item Type:
Hoof Trimming Cutter
Cutter Material:
Aluminum Alloy
Blade Material:
Alloy
Weight:
Approx. 230g / 8.1oz
Size:
Approx. 10cm / 3.9in
Application:
Sheep, cattle, horses and other livestock
Package List:
1 x Hoof Trimming Cutter:
1 x Manual:
1 x Hex Wrench:
Note:
1. Please allow 0‑1 inch error due to manual measurement. Thanks for your understanding.:
2. Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard.:
Слична стока