.

.

Дијаметар 1 Двојна Ѕид Црна Топлина Смалуваат Цевки 3: 1, 4 стапки Долга Електрична Смалуваат Цевка За Жици, Морски Одделение Смалуваат Цевка Со Лепило Наредени Водоо

Дијаметар 1 Двојна Ѕид Црна Топлина Смалуваат Цевки 3: 1, 4 стапки Долга Електрична Смалуваат Цевка За Жици, Морски Одделение Смалуваат

DEN 1.67

Пристапност
Залиха

Со сооднос на собирање 3 : 1, внатрешниот дијаметар на цевката за собирање топлина може да се намали на 1/3 од неговиот оригинален дијаметар по загревањето Пофлексибилно е да се прилагодува на различни големини на производи отколку односот на намалување 2 : 1. Внатрешниот ѕид на цевка што може да се собере топлина со двоен ѕид од индустриско одделение е слој од лепак за топло топење, кој се топи во дебел слој лепак кога се загрева, добро го запечатува акцепторот и спречува вода, прашина и масло. Нашата цевка за собирање од морско одделение е сертифицирана ЗА УЛ и АДС, во согласност Со Рох, без формалдехид (ХЧО), тешки метали и други штетни материи. Дури и долготрајната изложеност на вашата околина нема да влијае на вашето здравје или на вашето семејство. Нашите цевки за намалување на топлина ги имаат предностите на добра електрична изолација, добро запечатување, отпорност на корозија и отпорност на висока температура. Анти-стареење, тешко, не е лесно да се скрши. Ве молиме имајте предвид дека цевката што се собира на топлина од 1 инч се однесува на дијаметарот на цевката што се собира на топлина пред да се намали (Димензии на цевките за собирање на топлина по израмнување= ● * (1)"/2=1. Цик-цак цевката за намалување на топлината секогаш треба да го отсече збрчканиот дел, што предизвикува губење на ресурси.

Параметри на производот

Слична стока